tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności

FILMY PROMOCYJNE

Karolewo na Światowych Dniach Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 02 Sierpień 2016 07:25

     „W ojczystej ziemi św. Jana Pawła II chciałbym Mu podziękować za to,

że wymarzył i dał impuls do tych spotkań…”

(Papież Franciszek podczas ŚDM, Kraków 2016)

 

Wieczorem 28 lipca trzyosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką siostry Aldony udała się w długą drogę do Krakowa na XXXI Światowe Dni Młodzieży. Dotarliśmy tam przed południem 29 lipca. Zostaliśmy zakwaterowani w piękniej, górskiej miejscowości Poręba Wielka oddalonej od Krakowa ok. 70 km. Po Mszy Św. odprawionej przez trzech księży, którzy byli opiekunami grupy kętrzyńskiej, udaliśmy się wraz z naszym Krzyżem Jubileuszowym na krakowskie Błonie. Uczestniczyliśmy tam w Drodze Krzyżowej, podczas której pierwszy raz mogliśmy ujrzeć Ojca Świętego Franciszka. Szczególnie utkwiły nam w pamięci słowa Jego homilii: „Napełnia mnie bólem, gdy spotykam ludzi młodych, którzy zdają się być przedwczesnymi „emerytami”. (…) Którzy się „poddali”, nie rozpocząwszy nawet gry. Którzy idą ze smutną twarzą, jak gdyby ich życie nie miało żadnej wartości. I to mnie zasmuca. Zastanawiające jest, gdy widzisz młodych, którzy tracą piękne lata swego życia i swoje siły na uganianiu się za sprzedawcami fałszywych iluzji. (...) Jestem pewien, że wśród was ich nie ma. Ale są młodzi „emeryci”, którzy rzucają ręcznik przed rozpoczęciem walki, pozwalają się oszołomić i wpadają w pustkę. Dlatego, drodzy przyjaciele, zgromadziliśmy się, aby pomóc sobie nawzajem, bo nie chcemy pozwolić, żeby okradziono nas z tego, co w nas najlepsze, nie chcemy pozwolić, żeby nas ograbiono z energii, radości, marzeń, dając w zamian fałszywe złudzenia…”.

Ubogaceni duchowo papieskim nauczaniem, po zakończonym spotkaniu ruszyliśmy na miejsce zakwaterowania, gdzie dotarliśmy nad ranem. W sobotę, około południa, udaliśmy się na Campus Misericordiae, na którym czuwaliśmy razem z Ojcem Świętym. Po wyjeździe papieża z Campusu uczestniczyliśmy w koncercie pt.: „Wierzę w Boże Miłosierdzie”. Po zakończonym koncercie mieliśmy czas, aby zintegrować się z całą grupą. Następnego dnia, po Mszy Świętej Posłanniczej, udaliśmy się w dziesięciokilometrową pieszą drogę powrotną do autokaru, który zawiózł nas do Poręby Wielkiej. Tu mieliśmy okazję, aby spędzić czas z właścicielami, którzy nas przyjęli pod swój dach. Ostatni dzień rozpoczął się Mszą Świętą, podczas której usłyszeliśmy znakomite słowa księdza wygłaszającego homilię: „Światowe Dni Młodzieży się nie skończyły, one dopiero się zaczynają”. Z tym przesłaniem udaliśmy się w drogę powrotną do Kętrzyna. 

Udział w Światowych Dniach Młodzieży był dla nas pięknym doświadczeniem duchowym. Radość i spontaniczne spotkania z młodzieżą różnych narodowości stały się okazją do zawarcia znajomości, aktów życzliwości a osobowość i słowa Ojca Świętego kierowane do młodzieży umocniły nas w przekonaniu, że miłosierdzie wyrażające się w konkretnym działaniu, polegającym na niesieniu dobra i bezinteresownej pomocy może i powinno być wpisane w codzienną wędrówkę człowieka, a apel z homilii na Błoniach z pewnością pomoże odkrywać nam pełnię życia.

 

Tomasz Chmieleński

 

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 08 Sierpień 2016 09:47 )
 
REKRUTACJA 2016 / 2017 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 29 Marzec 2016 12:10
 
 

REKRUTACJA 

NA ROK SZKOLNY 2016 / 2017

 

Linki rekrutacyjne: 

 

ØInformacja o kierunkach

 

 

UWAGA

Kandydat powinien zarejestrować się wchodząc
w panel
 rekrutacyjny, a następnie wypełnić podanie
w linku 
przyjęcie do klasy I. Wypełnione podanie kandydat drukuje i dostarcza do szkoły pierwszego wyboru.

 

Ø Panel rekrutacyjny 

 

Ø Podanie o przyjęcie do klasy I

 

 

 

 

Zmieniony ( Piątek, 22 Kwiecień 2016 10:44 )
 
Koniec roku szkolnego 2015/2016 w ZSCKR im. gen. Franciszka Kamińskiego PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 24 Czerwiec 2016 14:51

"Koniec wieńczy dzieło"

W słoneczny poranek 24 czerwca 2016 r., społeczność szkoły i zaproszeni goście uczestniczyli w zakończeniu roku szkolnego. Zgodnie z tradycją Zespołu, uroczystości  rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym  pod wezwaniem św. Stanisława Kostki. Od lat współpraca szkoły i parafii ma wpływ na rozwój środowiska lokalnego i pozwala młodzieży rozwijać swoje umiejętności w oprawie liturgicznej, śpiewie czy  rekolekcjach.

Podczas mszy przypomniano o jubileuszu drogi kapłańskiej proboszcza parafii w Karolewie.

Ksiądz  kanonik dr Kazimierz Żuchowski święcenia kapłańskie przyjął w 1976 roku z rąk biskupa Józefa Drzazgi. Od 3 marca 1986 r., pełni posługę jako proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Karolewie. Posługę kapłańską uhonorowano życzeniami i koszem biało-czerwonych róż.

W modlitwach  dziękowano za owocny  rok szkolny, opiekę i wstawiennictwo patrona młodzieży.

 

Grono pedagogiczne,  zaproszeni goście i uczniowie przeszli następnie do hali sportowej. W pięknej scenerii  i dekoracjach , Mistrz Ceremoniału Szkoły Pan Andrzej Sienkiewicz dokonał wprowadzenia pocztu sztandarowego. Rangę uroczystości podkreśliło odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego. Konferansjer- uczeń Paweł Ptak-  powitał zgromadzonych i przypomniał, ze w roku szkolnym 2015/2016 wszystkie apele ubogacano wybranymi tekstami Jana Pawła II. Zwieńczeniem idei czytania w 25 rocznicę wizyty papieża w Olsztynie, było odczytanie przez dyrektora Pana Ryszarda Kawczyńskiego  fragmentu homilii papieża Polaka wygłoszonej w stolicy naszego województwa. Tematem homilii jest  rozumienie Ósmego Przykazania Dekalogu i refleksje dotyczące odpowiedzialności za wypowiadane słowo:

"(...) Przypatrzmy się znaczeniu prawdy w naszym życiu publicznym. W odnowionej Polsce nie ma już urzędu cenzury, różne stanowiska i poglądy mogą być przedstawiane publicznie. Została przywrócona - jakby powiedział Cyprian Norwid - "wolność mowy".
Wolność publicznego wyrażenia swoich poglądów jest wielkim dobrem społecznym, ale nie zapewnia ona wolności słowa. Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo wypowiadane nie jest wolne. Jeśli jest spętane egocentryzmem, kłamstwem, podstępem, może nawet nienawiścią lub pogardą dla innych - dla tych na przykład, którzy różnią się narodowością, religią albo poglądami.(...)".

 

 Kolejnym akcentem uroczystości było wręczenie świadectw z biało-czerwonym paskiem dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. W gronie najlepszych znaleźli się:

Dominika Kwiatkowska -              klasa III TAK , średnia ocen ;5,63

Klaudia Krajewska-                        klasa III TAK, średnia ocen: 5,56

Magdalena Mróz-                            klasa I TW, średnia ocen:5,0

Kornelia Czarniecka-                     klasa  IIATŻiUG, średnia ocen;5,0

Ewa Tylus-                                    klasa II TAK,

Weronika Deryło-                           klasa IIA TŻiUG

Wręczono również nagrody za frekwencję 100%, którą udało się  osiągnąć uczniom: Klaudii Krajewskiej, Magdalenie Mróz, Milenie Obolewicz, Arkadiuszowi Witek.

Dodatkowo wręczono nagrody za konkursy przedmiotowe: Pani Ewa Wereda za konkurs fizyczno-fotograficzny "Barwy światła". Nagrody otrzymali: Mateusz Turek, Magdalena Mróz, Angelika Andrzejczak.

W konkursie matematycznym- pan Marek Stokłosa nagrodził następujących uczniów: Piotra Skłodowskiego, Łukasza Witka, Bogusława Zubowicza, Dawida Sawczuka, Karola Siewruka.

 Nagrodzono wyróżniających się pracą i zaangażowaniem wychowanków internatu.

Specjalne wyróżnienie i puchar Dyrektora Zespołu otrzymała uczennica Natalia Mej, która z pasją ćwiczy jazdę konną i z powodzeniem startuje w zawodach jeździeckich.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Karol Siewruk skierował do koleżanek i kolegów wakacyjne przesłanie. Uczniowie usłyszeli od kolegi zachętę do poznawania i odkrywania piękna ojczystych miejsc, pieszych wycieczek i wędrówek oraz propozycje na wakacyjne chwile z ciekawą lekturą.

 

 

 "(...) i w odmianach czasu smak jest."- Daniel Naborowski.

 

Miłym akcentem apelu był pokaz taneczny "zumby" w wykonaniu młodzieży internatu pod kierunkiem nauczyciela-pani Doroty Kuchcińskiej. Taniec  wprowadził radosny, wakacyjny nastrój.  Kroki tańca opierają się w większości na układach tańców latynoamerykańskich, np. funky, merengue, salsa, reggaeton, czy flmenco, a  ich połączenie jest bardzo widowiskowe.

Następnie dyrektor Zespołu Pan Ryszard Kawczyński dokonał uhonorowania nauczycieli odchodzących na emeryturę. Dyrektor odczytał laudację Pani Grażynie Turzańskiej- Giebień i Panu Zygmuntowi Matuszczakowi. Wśród życzeń, słów uznania i bukietów kwiatów, społeczność szkolna nagrodziła brawami uhonorowanych nauczycieli a symbolem  "odpoczynku" od zadań edukacyjnych była miękka kanapa na której nauczyciele honorowo zasiedli.

Najbardziej doniosłym momentem tego dnia było  podziękowanie  Panu Ryszardowi Kawczyńskiemu -dyrektorowi szkoły. Na scenie wystąpili reprezentanci :

Pani Lucyna Olszewska-przedstawiciel Rady Pedagogicznej

Pani Anna Skrzypa- przewodnicząca Rady Szkoły

Pani Małgorzata Suszyńska-wiceprzewodnicząca Rady Rodziców

Karol Siewruk- przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

W imieniu Rady Pedagogicznej Pani Lucyna Olszewska wygłosiła orację. Mottem przewodnim wystąpienia były słowa G.G. Marqeza: "Radź się przeszłości, kieruj się teraźniejszością." Jako trwały ślad pracy Dyrektora , zapisany w historii szkoły w Karolewie,  Pani Olszewska podkreśliła rozwój szkoły, piękno i dobro "zasiane" właśnie ręką Pana Dyrektora. Wśród głównych działań Dyrektora  było również wychowanie młodzieży w szacunku dla ponadczasowych wartości  i  patriotyzmu , co pozwala zawsze budować siłę młodych ludzi czerpaną z lokalnego patriotyzmu i wiary w siebie.  Prestiż szkoły i jej pozycja są dowodem trudu i niezłomnej wiary, jaką każdego dnia miał Dyrektor  we wszystkich nauczycieli, uczniów i społeczność lokalną Refleksji i wzruszeń dostarczyły słowa o pozostawieniu w pamięci tych chwil spędzonych w Karolewie, które zbudują nową idee życia na dalsze lata.  

W imieniu Rady Szkoły Pani Anna Skrzypa wyraziła podziękowania za trud pracy i siłę motywującą do działania, pomysły i projekty dla  rozsławiania imienia szkoły oraz podnoszenie jakości kształcenia.

Od przedstawiciela Rady Rodziców również popłynęły słowa uznania  i podziękowania dla pana Dyrektora Zespołu, szczególnie za ofiarną  pracę  na rzecz rozwoju szkoły w Karolewie, inicjatywy wychowawcze, budowanie relacji ze środowiskiem lokalnym.

Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego -Karol Siewruk dziękował Panu Dyrektorowi za wspieranie i akceptację pomysłów uczniów, wycieczki szkolne oraz niezapomniane lekcje patriotyzmu.

W imieniu zaproszonych gości- Pan Krzysztof Hećman Burmistrz Miasta Kętrzyn, wyraził podziękowania i złożył życzenia.  Wraz z myślą, że :"Każda praca ma sens, gdy wiedzie do drugiego człowieka", Burmistrz życzył idei i pomysłów,  które są źródłem siły na każdy dzień.

Dedykacją muzyczną dla Dyrektora Pana Ryszarda Kawczyńskiego  był występ  Zespołu Pieśni i Tańca Karolewo, którego pomysłodawcą , inspiratorem i założycielem był Pan Dyrektor. Zespół z ikrą zatańczył "polkę" oraz wyśpiewał sentymentalny utwór  Ireny Santor :" Tych lat nie odda nikt".

 W imieniu Zespołu podziękowania i wdzięczność wyraziła prowadząca Zespół- instruktor tańca Pani  Katarzyna Rejent. Młodzież wręczyła zaś pamiątkowe tablo ze zdjęciami z występów.

Apel zakończono wyprowadzeniem sztandaru i życzeniami bezpiecznych wakacji.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. 

Zmieniony ( Wtorek, 05 Lipiec 2016 11:31 )
 
"Ostatni dzwonek" - ZSZ 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 23 Czerwiec 2016 18:23

"Przyszłość jak wielki znak zapytania..."

Ostatni dzwonek klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie

 

Wielki Polak Karol Wojtyła powiedział ludziom młodym: "Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz, to lepsze, niż  byś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś ty sam. "

Skarbem młodości jest ukończenie szkoły.

23 czerwca 2016r. absolwenci  klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej  zakończyli edukacyjne zmagania. Dyrektorzy, grono pedagogiczne i brać uczniowska uczestniczyli w uhonorowaniu wychowawców: Pani  profesor  Lucyny Olszewskiej wraz z absolwentami  w  zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz Pani profesor  Haliny  Szeląg wraz z absolwentami w zawodzie kucharz.

Konferansjerami uroczystości byli uczniowie : Magdalena Mróz i Paweł Ptak.

Zgodnie z ceremoniałem szkoły Mistrz Ceremoniału  Pan Andrzej Sienkiewicz dokonał wprowadzenia pocztu sztandarowego, następnie wszyscy  zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy. Dyrektor Zespołu Pan Ryszard Kawczyński w przemówieniu do absolwentów zaakcentował rolę młodości, jako siły i pułapki człowieka. W wystąpieniu odwołał się do wspomnień z lat szkolnych i bogactwa przeżyć. Zdobycie zawodu to dopiero początek, przedsmak praktyki i budowania własnego życia. Nie ma jednej odpowiedzi, nie ma raz wytyczonej drogi, bo rolą człowieka jest pokonywać  trudności,  nie bać się porażek.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było uhonorowanie wyróżnionego  absolwenta.

Tytuł "Absolwenta Roku" w ZSCKR jest najwyższym wyróżnieniem edukacyjnym. Pamiątkowy medal i dyplom "Absolwenta Roku", Dyrektor Pan Ryszard Kawczyński wręczył Bartłomiejowi Suszyńskiemu z klasy trzeciej w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. Słowa uznania i list gratulacyjny z rąk Dyrektora Zespołu otrzymali również rodzice absolwenta Państwo Suszyńscy.

"Nie ma prawdziwszej, wspanialszej radości na świecie od tej, gdy widzi się wielkie serce otwarte dla drugiego” – powiedział Johan Wolfgang Goethe. Takie serca miały pani profesor Lucyna Olszewska i pani profesor Halina Szeląg, dla których specjalną dedykację muzyczną- utwór Maryli Rodowicz: "Kolorowe jarmarki" zagrały : Pani Dorota Kuchcińska i uczennica Klaudia Krajewska. Podziękowania wychowawcom odczytali absolwenci Katarzyna Szymkowska i Krystian Siwicki. W pięknych i  mądrych słowach zabrzmiało przesłanie, że ślad dobra na  zawsze będzie śladem, który wytyczył wychowawca. Uczniowie klas trzecich wręczyli  pąsowe róże wszystkim nauczycielom, jako dowód wdzięczności i szacunku za zdobytą wiedzę i mądrość.

Przedstawiciel młodzieży -Sekretarz   Samorządu Uczniowskiego  Karol Marciniak, skierował życzenia i słowa wsparcia dla koleżanek i kolegów, dla których największym wyzwaniem będzie samodzielne podejmowanie decyzji, pierwsza praca, udowodnienie posiadanych umiejętności.

W części artystycznej młodsi uczniowie przygotowali żartobliwe uwagi o gotowaniu i umiejętnościach kulinarnych oraz pozdrowienia od oceny szkolnej "jedynki". Dedykację muzyczną :"Życia mała garść" ,zagrały na gitarach i wyśpiewały: Pani Dorota Kuchcińska, Klaudia Krajewska, Brygida Osiecka.

Następnie Karolina Bobkowska i Tomasz Chmieleński "zabrali" absolwentów w sentymentalną podróż. Podróż... prezentacji zdjęć, na których utrwalono na zawsze momenty,  wspólnych spotkań, występów, wigilii, wycieczek...Nie zabrakło wzruszenia, uśmiechów i łez.

 

Dyrektor Zespołu dokonał podsumowania efektów trzyletniej pracy wychowawców i ich uczniów, wręczając  dyplomy i świadectwa. Wyróżnienia otrzymali: Bartłomiej Suszyński, Krystian Siwicki, Michał Butrym, Damian Sobotka, Kamil Fiet, Iwona Iwańczyk, Katarzyna Szymkowska.

Absolwenci otrzymali upominki: od Pana Dyrektora  anioły,  by roztoczyły nad nimi skrzydła opieki, od Samorządu Uczniowskiego -talizmany szczęścia, od młodszych kolegów klasy drugiej ZSZ- czekoladowe słodkości.

Życzymy Wam pomyślności i pamiętajcie, że  przygoda Waszego  jutra zależy tylko od działania i nigdy nie jest na nią za późno. Jak mówi poeta: „Nic nie jest stracone, skończone też nie. Gdy droga przed Tobą, a sam jesteś w tle".

  

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 27 Czerwiec 2016 16:01 )
 
ARCHITEKCI KRAJOBRAZU Z WIZYTĄW JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH SZKÓŁEK KRZEWÓW OZDOBNYCH „BIELICKI” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 27 Czerwiec 2016 10:26

Klasa druga Technikum Architektury Krajobrazu w czasie dwutygodniowej praktyki zawodowej w znacznym stopniu przyczyniła się do upiększenia otoczenia szkoły. Uczniowie zrealizowali dwa duże założenia z roślin ozdobnych: wykonali nasadzenia żywopłotowe w kształcie kół olimpijskich przy hali gimnastycznej Olimpia oraz rabatę z różaneczników w okolicy budynku Centrum.

Rabata z krzewów zimozielonych była specjalnym zleceniem pana Dyrektora. Dzięki temu, klasa druga 16. 06. 2016 r., miała możliwość wyjazdu do szkółki „Bielicki” zlokalizowanej w Nowych Olszynach nieopodal Płońska. Właściciel 19 ha gospodarstwa szkółkarskiego pan Krzysztof Bielicki oprowadził młodzież po 4 ha części z kilkunastoma szklarniami do hodowli roślin i opowiedział o procesie produkcji roślin wrzosowatych. Ogromne tunele z dziesiątkami tysięcy krzewów i krzewinek, automatycznymi systemami nawadniania i klimatyzowania zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie. Właściciel specjalnie dla naszej szkoły dobrał odmiany zakupionych krzewów, tak aby wiosną stworzyły barwne widowisko.

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, malowniczo położonym na terenie 22 ha parku krajobrazowego w stylu angielskim. Posiadłość ta ściśle jest związana z postacią Zygmunta Krasińskiego, jednego z trzech największych polskich wieszczów narodowych epoki romantyzmu.  Pani przewodnik oprowadziła młodzież po neogotyckim pałacyku z lat 40. XIX w.,  budynku Oficyny Dworskiej, z wystawą: "Malarstwo polskie epoki romantyzmu” oraz fragmentami parku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ławeczka zakochanego Zygmunta i jego jedyny w Polsce pomnik siedzący. W parku można było odnaleźć wspaniałe okazy wiekowych drzew i wyjątkowe kamienne meble, charakterystyczne dla tej epoki.

Wyjazd był dla młodych architektów krajobrazu doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy zawodowej, a także historycznej.

Opiekunowie

 

 


Strona 1 z 119
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2016 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof