tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności
ANDRZEJKI 2015 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 27 Listopad 2015 15:47

\

 

 

Zmieniony ( Piątek, 27 Listopad 2015 16:58 )
 
KOŃCZĘ SZKOŁĘ I CO DALEJ…? PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 26 Listopad 2015 16:00

23 listopada 2015r. przy współpracy pani pedagog Małgorzaty Sokołowskiej i wychowawczyni czwartej klasy technikum mechanizacji rolnictwa, pani Ewy Weredy, zorganizowane zostało  dla uczniów tej klasy, spotkanie z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Kętrzynie, panem Łukaszem Żebrowskim.

Doradca pokazał uczniom różne możliwości planowania kariery zawodowej. Wspólnie z chłopcami zanalizował treść przykładowej umowy o pracę, zawieranej z kontrahentem zagranicznym, zwracając młodzieży uwagę na pułapki i tzw. „kruczki prawne” ukryte w niniejszym dokumencie. Mówił o plusach, a także przestrzegał przed minusami wyjazdu w celach zarobkowych za granicę kraju. Udzielił informacji jak podejmować pierwszą pracę w Polsce oraz przedstawił  realia na polskim rynku pracy.

Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniu, chętnie zadawała pytania, na które pan Łukasz udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Ponadto doradca zachęcał uczniów do wizyt w Młodzieżowym Centrum Kariery w celu wspólnego tworzenia ich indywidualnych ścieżek kariery. 

Uczniowie uważają to  spotkanie za owocne i bardzo przydatne. 

Zmieniony ( Piątek, 27 Listopad 2015 09:42 )
 
ZAPAŚNICZKI „ORŁA” KAROLEWO NAJLEPSZE W POLSCE PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 26 Listopad 2015 15:38

W Olsztynie w dniach 20 – 21 listopada 2015 odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach w stylu wolnym. Kobiety nie walczą w stylu klasycznym. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki z Drogosz reprezentujące GLKS „Orzeł” Karolewo. W kategorii 34 kg. złoty medal i mistrzostwo Polski wywalczyła Wiktoria Bronowicka. W kategorii 40 kg. brązowy medal zdobyła Aleksandra Dłuska.. Mimo tego, że obie zawodniczki były najmłodsze w swoich kategoriach – mają po dwanaście lat – stoczyły piękne – jak mówi trener Szypulski, na wysokim poziomie technicznym walki. Trener Łukasz Szmyd: Wiktoria pokonała dotychczasową Mistrzynię Polski. To wielki sukces. Na podium stanęła razem ze swoją cioteczną siostrą Olą. Obie sumiennie trenują i mają duży potencjał i co najważniejsze chęci. Myślę, że w przyszłym roku zdobędą mistrzostwo Polski. Pierwszą walkę Ola przegrała. Później żeby dojść do brązowego medalu stoczyła pięć walk, wszystkie wygrywając. Takie walki wymagają dużej wytrzymałości i kondycji fizycznej. Bardzo ważna jest też silna psychika. Zawodniczki, które przegrywały płakały, było dużo emocji. Radość dziewczyn widać na zdjęciach. Łącznie w zawodach wzięło udział 148 zawodniczek z 49 klubów z całej Polski. W punktacji klubowej GLKS „Orzeł” Karolewo zajął VIII miejsce. W punktacji województw IV miejsce wraz z innymi klubami z województwa warmińsko – mazurskiego. Edward Szypulski: W finale Wiktoria stoczyła walkę z zawodniczką z Kraśnika. Wygrała na punkty 4:1. Chociaż walka trwała dwie pełne rudy to Wiktoria mimo mniejszego doświadczenia od swojej koleżanki, postawiła na taktykę i spokój. Po zdobyciu punktów w pierwszej rundzie nie pozwoliła przeciwniczce odrobić strat, w wyniku czego zwyciężyła. Walka była bardzo wyrównana i zacięta. Wiktoria trenuje tylko jeden rok. Jest bardzo zdolna. I Wiktoria, i Ola zgodnie przyznają, że nie doświadczyły wcześniej takiego zainteresowania ze strony mediów (wywiady w Radiu Olsztyn i Gazecie Olsztyńskiej). Fajnie dostać tyle gratulacji od koleżanek i trenerów. Trzeba podkreślić, że w tym samym czasie Sebastian Niemiec z „Orła” Karolewo, mieszkaniec Nowej Różanki zdobył brąz na Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów (do 17 lat) w Kraśniku. To wszystko oznacza, że Klub Sportowy GLKS „Orzeł” Karolewo wraca do gry i ponownie zaczyna zgarniać najwyższe trofea w Polsce. Jak za dawnych lat.

Zmieniony ( Czwartek, 26 Listopad 2015 15:59 )
 
Czytajmy książki ! PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 24 Listopad 2015 13:54

Zmieniony ( Wtorek, 24 Listopad 2015 13:56 )
 
STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 24 Listopad 2015 13:45

18 listopada 2015r. Dominika Kwiatkowska, uczennica klasy III Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu, po raz drugi odebrała z rąk Kuratora Oświaty stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium to  jest przyznawane uczniom, którzy w roku szkolnym 2014/2015 zdobyli szczególne osiągnięcia w jakiejś dziedzinie wiedzy, bądź osiągnęli najwyższą średnią ocen w szkole. 

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się, jak co roku, w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem zaproszonych gości oraz przemową wicewojewody, pani Grażyny Kluge i warmińsko-mazurskiego wicekuratora oświaty, pani Doroty Anuszkiewicz. Obie panie pogratulowały 153 uczniom wysokich wyników w nauce i znalezienia się wśród stypendystów. Kurator oświaty nagrodzonych uczniów wyróżniła mianem: ,,Najlepsi z najlepszych’’. Prócz części oficjalniej, podczas której wręczono dyplomy, nie zabrakło także występów artystycznych z udziałem tegorocznych stypendystów. Prezentowali oni swoje talenty, a także opowiadali o pasjach, w których są profesjonalistami.

Dominika wspomina ten wyjazd, jako motywację do dalszej nauki, ponieważ niecodziennie można się znaleźć pośród tylu inteligentnych rówieśników, a także usłyszeć tyle budujących słów, które dodają otuchy do dalszej pracy.

 

Zmieniony ( Wtorek, 24 Listopad 2015 13:50 )
 


Strona 1 z 100
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2015 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof