tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności

Film promocyjny

REKRUTACJA 2016 / 2017 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 29 Marzec 2016 12:10
 
 

REKRUTACJA 

NA ROK SZKOLNY 2016 / 2017

 

Linki rekrutacyjne: 

 

ØInformacja o kierunkach

 

 

UWAGA

Kandydat powinien zarejestrować się wchodząc
w panel
 rekrutacyjny, a następnie wypełnić podanie
w linku 
przyjęcie do klasy I. Wypełnione podanie kandydat drukuje i dostarcza do szkoły pierwszego wyboru.

 

Ø Panel rekrutacyjny 

 

Ø Podanie o przyjęcie do klasy I

 

 

 

 

Zmieniony ( Piątek, 22 Kwiecień 2016 10:44 )
 
OSTATNI DZWONEK 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 29 Kwiecień 2016 11:56

 
Międzynarodowy Dzień Tańca PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 29 Kwiecień 2016 08:12

Podczas obchodzonego 28 kwietnia  br. Międzynarodowego Dnia Tańca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, na zaproszenie pana por.  Waldemara Wajsa , wystąpił Zespół Ludowy ZS CKR w Karolewie. W swoim repertuarze zaprezentował taniec narodowy "Polonez" oraz pieśni i tańce z regionu Warmii i Mazur. Jednocześnie młodzież  miała okazję poznać kulturę, tańce oraz muzykę narodową  innych państw. W podziękowaniu za przybycie i występ, każdy z członków zespołu otrzymał laurkę  ręcznie wykonaną przez mieszkańców Ośrodka.

Spotkanie na pograniczu różnych kultur pozwoliło zaprezentować folklor naszego regionu oraz umożliwiło poszerzenie naszej wiedzy na temat kultury i tradycji innych narodów. Utwierdziło nas w przekonaniu, że warto dzielić się z innymi tym, co robi się z pasją. Warto wiedzieć skąd wywodzą się nasze korzenie, bo to pomaga w budowaniu własnej tożsamości narodowej i uczy szacunku wobec dorobku innych narodów. Udział Międzynarodowym Dniu Tańca  to doświadczenie, które pozostawi w nas trwały ślad.

 

Katarzyna Rejent

 

Zmieniony ( Piątek, 29 Kwiecień 2016 08:14 )
 
Pożegnanie maturzystów w internacie "Kormoran" PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 28 Kwiecień 2016 13:25

Desiderata”

“Stoisz przed życiem,

Życie jest ładne, ale trudne.

Idziesz w dal,

Drogi są różne.

Jaką drogą pójdziesz,

Na tej ślad zostanie...”

21 kwietnia 2016 r. w internacie „Kormoran” odbyło się pożegnanie maturzystów. Tego pięknego dnia młodsze koleżanki i koledzy przy wsparciu pani Jolanty Sznurkowskiej oraz pana Krzysztofa Kani przygotowali program artystyczny ukazujący poszczególne etapy rozwoju istoty szkolnej: od etapu pierwszego--embriona intelektualnego, poprzez stułbię przedszkolną, pierwotniaka szkolnego, kameleona szkolnego i wyżeracza szkolnego, aż do etapu szóstego - maturzysty. Po przedstawieniu głos zabrała głos pani kierownik internatu Genowefa Jasionek, która życzyła maturzystom  udanych życiowych wyborów, „szerokich dróg”, „wysokich lotów”, pomyślności i wytrwałości w dążeniach do wyznaczonych celów. Następnie pani kierownik wręczyła czwartoklasistom upominki w postaci koszulek z logo internatu i szkoły oraz tekst  „Desideraty” z 1692 r. znaleziony w starym kościele św. Pawła w Baltimore, którego treść jest ciągle aktualna. Kolejną niespodzianką dla naszych starszych koleżanek i kolegów był wspólny grill w towarzystwie wszystkich mieszkańców internatu i wychowawców. W miłej atmosferze, i świetnej zabawie spędziliśmy jedne z ostatnich wspólnych chwil, które zapadną w naszej pamięci. Na zakończenie odbyła się dyskoteka w naszych ulubionych rytmach.

 

 

                                                                                Jolanta Benedyczuk- sekretarz MRI

 
Konkurs Wiedzy Biblijnej PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 27 Kwiecień 2016 17:05

Ojciec Święty wzywa wszystkich młodych, by w duchu

przyjaźni z Jezusem stawali się w swoich środowiskach apostołami Bożego Słowa.

Papież Franciszek

Watykan, 29 lipca 2015 r.

 

15 marca br. w naszej szkole odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. W konkursie wzięło udział 15 uczestników, od których oczekiwano znajomości treści trzech ksiąg Pisma Świętego. Były to: Pieśń nad pieśniami, Ewangelia wg. św. Mateusza i List do Efezjan.

Z radością przyjąłem wiadomość, że jestem jedynym uczniem, który zakwalifikował się do konkursu diecezjalnego.

26 kwietnia br. w Wyższym Seminarium Duchownym „Hozjanum" w Olsztynie odbył się drugi etap XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Przed konkursem ks. rektor Wyższego Seminarium Duchownego „Hozjanum” w Olsztynie Paweł Rabczyński odprawił koncelebrowaną Mszę Świętą w intencji uczestników konkursu. Wzięło w nim udział 52 uczestników z całej diecezji. Po potyczkach z trudnymi pytaniami, wywalczyłem 10 miejsce. Bardzo dziękuję siostrze Aldonie za trud włożony w przygotowanie mnie do konkursu oraz Panu Dyrektorowi Ryszardowi Kawczyńskiemu za stworzenie możliwości uczestniczenia w konkursie. Udział w konkursie i poprzedzające go rozważania ksiąg biblijnych pozwoliły mi na zgłębienie wiedzy i ubogaciły mnie duchowo.Tomasz Chmieleński

uczeń klasy II b TMR

 


Strona 1 z 113
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2016 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof