tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności
KURS KWALIFIKACYJNY R.3 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 02 Marzec 2015 11:28

 

 
TU NIE TYLKO SIĘ UCZYMY.... PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 02 Marzec 2015 14:20

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się

najpiękniejszym dniem twojego życia.

Mark Twain

Funkcja internatu szkolnego jako placówki opiekuńczo-wychowawczej polega na zbliżeniu do warunków wychowania rodzinnego i potrzeb wychowanka. To miejsce zamieszkania, wypoczynku, zorganizowanego czasu wolnego oraz nauki własnej. Młodzież uczy się tu samodzielności, gdyż często rodzice wyręczają swoje dzieci w wykonywaniu najprostszych domowych prac: sprzątaniu, gotowaniu, praniu.

W naszym internacie na każdym piętrze mamy bardzo dobrze wyposażoną kuchnię, świetlicę telewizyjną oraz różnego rodzaju gry, dzięki którym możemy miło spędzać czas wolny.

W ostatni czwartek lutego nasza grupa zorganizowała Dzień Kulinarny. Głównym tematem były „pizzerinki”. MasterChef-em tegoż przedsięwzięcia była Karolina Sienkiewicz (IV TŻIGD), która czuwała nad prawidłowością wykonywania czynności kulinarnych. Kucharzami byli: Emilka Jagielska, Agnieszka Duda, Kasia Bernacka, Patrycja Mateusiak, Dominika Jachimczyk, Marlena Miedoniecka oraz p. Krzysztof Kania.          

Z siedmiu kilo mąki, siedmiu kostek  drożdży, trzech kilo pieczarek, cebuli, kiełbasy i mnóstwa sera żółtego zrobiliśmy 47 pysznych, smacznych pizzerinek!!!!

Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a efekty naszej pracy zostały docenione przez niejedno wybredne  podniebienie.

Kucharze J   

Zmieniony ( Poniedziałek, 02 Marzec 2015 14:43 )
 
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2015 PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Piątek, 27 Luty 2015 16:32

Dnia 26.02.2015r odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Miejscem zmagań był W-M ODR w  Olsztynie. W finale wzięli udział uczniowie ZSCKR Karolewo:  Czyżewski Jarosław, Grzybowski Andrzej, Brzozowski Mateusz, Szczepura Karol, Tylus Wojciech, Przytuła Mateusz, Kotara Kacper, Wilczyński Dawid, oraz reprezentanci trzech innych szkół rolniczych i grupa młodych rolników z woj. Warmińsko Mazurskiego.

ompr
 

Konkurs składał się  z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zasób wiedzy jaka była sprawdzana u uczestników konkursu składała się z produkcji roślinnej, zwierzęcej, mechanizacji i zagadnień związanych z PROW 2014- 2020.

W konfrontacji wiedzy z części pisemnej uczeń klasy IV TR Mateusz Przytuła zajął drugie miejsce na ok. 40 uczestników. W części ustnej i po podsumowaniu obu części zajął trzecie miejsce i zakwalifikował się do Finału Ogólnopolskiego OPMR który odbędzie się w dniach 25-26.03.2015r w Kielcach podczas wystawy maszyn rolniczych Agroech 2015.

Opiekunowie grupy uczniów z Karolewa są bardzo dumni z postawy uczestników naszej szkoły, ponieważ wszyscy zaprezentowali wysoką wiedzę w zakresie rolnictwa.

Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

W imieniu uczestników Finału OPMR z Karolewa dziękujemy organizatorom i sponsorom za perfekcyjną organizację imprezy.

Opracował Zygmunt Matuszczak
 
VII Walentynkowy Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 27 Luty 2015 14:51

17 lutego w szkolnej bibliotece odbył się VII Walentynkowy Konkurs Recytatorski. Tegoroczna edycja poświęcona była poezji Adama Mickiewicza. Okazało się że, piękno poetyckich strof wieszcza nie spotkało się z szerokim zainteresowaniem naszych uczniów. Wrażliwością i odwagą wykazały się trzy uczennice, które zaprezentowały: sonety  XIV , „Do Laury” oraz wiersz „Dwa słowa”.

I miejsce zajęła Joanna Jakubiec  z kl. III b TŻiUG, wyróżnienia otrzymały uczennice: Magdalena Seges z kl. I TW/TAK i Brygida Osiecka z klasy I b TŻiUG.

 Uczestniczki otrzymały dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                    

Katarzyna Dziębowska

Marzena Cogiel

 

Zmieniony ( Piątek, 27 Luty 2015 15:41 )
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 27 Luty 2015 09:59
 


Strona 1 z 76
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2015 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof