tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
tw.jpg
zszm.jpg
zszk.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności
KAROLEWIADA 2018 WIDEO PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 23 Marzec 2018 10:33
 
KLIKNIJ PRAWYM PRZYCISKIEM MYSZY I OTWÓRZ W NOWEJ KARCIE
 
KONKURS e-wniosek PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 22 Marzec 2018 15:22

 

 

 

 

 

Załączniki: 

Karta zgłoszenia

Pismo w sprawie konkursu  

 

 

Zmieniony ( Czwartek, 22 Marzec 2018 15:35 )
 
KAROLEWIADA 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 21 Marzec 2018 16:58

21 marca, już ósmy raz, młodzież i opiekunowie ZSCKR w Karolewie świętowali powitanie wiosny. Dzień ten w naszej szkole nazywamy Karolewiadą. Martwiliśmy się o pogodę, jednak wiosna nie zawiodła. Chociaż było chłodno i wietrznie, to świeciło słońce, a atmosfera imprezy była gorąca. Inicjatorką i główną organizatorką tej szkolnej imprezy jest pani Małgorzata Jankielewicz - za to należą się jej szczególne podziękowania.

Karolewiada 2018 tradycyjnie rozpoczęła się przekazaniem symbolicznego klucza przez dyrektora szkoły, pana Jana Mickiewicza - reprezentantom Samorządu Uczniowskiego. W tym dniu władzę w szkole sprawowali uczniowie. Już na placu przy fontannie rozpoczęła się zdrowa rywalizacja między zespołami. Samochody, ciągniki i inne pojazdy mechaniczne, nawet samochód pancerny, stanęły w szranki zawodów. Odgłosy klaksonów, syren, silników, śpiewy i okrzyki zachęcały do rywalizacji, a słychać to było chyba w całym kraju. W tym zamieszaniu, nikt nie spodziewał się tego, że terroryści uprowadzą naszego Dyrektora! Porywacze wręczyli tylko list z żądaniami i odjechali w nieznanym kierunku. Barwny korowód, w którym wzięły udział trzy zespoły: żywieniowcy - żółci, mechanicy - niebiescy i agro-rolnicy – zieloni, przemaszerował do hali sportowej Olimpia. Pochód zamykała bryczka z nauczycielami i Samorządem Uczniowskim, zaprzężona w konie ze Stadniny Ogierów w Kętrzynie. Na sali odczytano list od porywaczy. Gwarancję spełnienia żądań podstemplowali kciukami wicedyrektor, pani Lucyna Olszewska, wicedyrektor, pan Dariusz Chomka i kierownik szkolenia praktycznego, pan Zbigniew Bodnar. Żałujemy, że na Karolewiadzie 2018 nie było przedstawicieli MRiRW. Jednak liczymy na to, że list porywaczy dotrze do rąk Ministra Rolnictwa, pana Krzysztofa Jurgiela, który spełni żądania porywaczy.

Po uwolnieniu Dyrektora powołano jury, które oceniało następujące konkurencje:

1. Zaangażowanie i doping publiczności.

2. Marzanna jako symbol zimy

3. Hymn/piosenka o swoim bloku

4. Fragment literatury polskiej w komediowej odsłonie

5. Familiada

Każda z konkurencji była oryginalna, wymagała starannych i żmudnych przygotowań. Najciekawszą i najzabawniejszą konkurencją były inscenizacje fragmentów literatury. Żółci przedstawili fragment z "Krzyżaków"; niebiescy - "Panią Twardowską"; zieloni - "Chłopów".

Przerywnikami w Karolewiadzie były występy zespołu Karolewska Scena Tańca, który prowadzony jest przez panią Dorotę Kuchcińską. W przerwie dla wszystkich uczestników Karolewiady był przygotowany poczęstunek - gorący bigos.

Po występach, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na werdykt jurorów. Wielką niewiadomą było, kto zwycięży w tym roku? Nadeszła oczekiwana chwila, pierwsze miejsce - 118 pkt. zdobył blok niebieskich, po 104 pkt. zdobyli żółci i zieloni - czyli remis, pierwszy raz dwa zespoły były ocenione jednakowo.

ówną nagrodą dla zwycięzców był czek Dyrektora Zespołu na 300 zł plus słodycze, wszyscy otrzymali czekoladowe cukierki.

Miło było nam gościć młodzież z okolicznych gimnazjów wraz z opiekunami, naszych absolwentów i innych gości, a z roku na rok jest ich coraz więcej.

Chcemy podziękować organizatorom, Samorządowi Uczniowskiemu, uczestnikom, nauczycielom którzy zaangażowali się w przygotowanie tej wspaniałej imprezy i Wam wszystkim drodzy uczniowie, - bo bez Was nie byłoby Karolewiady. Mamy nadzieję, że jeszcze lepiej będziemy bawili się na KAROLEWIADZIE 2019. Do miłego zobaczenia za rok!

Samorząd Uczniowski ZSCKR wraz z opiekunami.


Zmieniony ( Piątek, 23 Marzec 2018 13:52 )
 
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY – HIV/AIDS PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 21 Marzec 2018 12:10

20 marca w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego na plakat pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”. Konkurs skierowany był do szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu. Organizatorem przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.

Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy wśród uczniów na temat zakażenia HIV, promowanie zachowań sprzyjających uniknięciu zakażeń drogą kontaktów seksualnych, a także kształtowanie postaw akceptacji wobec osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Z naszej szkoły zgłoszonych zostało pięć prac. Komisja, w której zasiadała pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia oraz pracownik epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej pani Ewa Łonyszyn, wyłoniła najlepsze prace, przyznając im miejsce pierwsze i dwa wyróżnienia. Jedno z tych wyróżnień przypadło naszej uczennicy Kamili Czerwińskiej z klasy IV Technikum Weterynarii. Kamila otrzymała z rąk starosty pana Jarosława Pieniaka gratulacje i nagrodę rzeczową. Kamilo, dołączamy się do gratulacji.

Małgorzata Sokołowska

 

Zmieniony ( Środa, 21 Marzec 2018 17:16 )
 
XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH Kielce 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 19 Marzec 2018 09:05

„Bitwa o najwyższą średnią ocen i najwyższą frekwencję” to już tradycja w naszej szkole. To gra  warta świeczki, bo nagrodą jest wyjazd edukacyjno-integracyjny dla zwycięskiej klasy. W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy I BTF stanęli na najwyższym podium w obu tych kategoriach. O tym, że warto być drużyną grającą do jednej bramki przekonali się 17 marca, uczestnicząc w XXIV Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH - największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Zarówno rolnicy, jaki i mechanicy – agrotronicy mieli okazję zobaczyć, dyktującą trendy w branży rolniczej, ekspozycję zgromadzoną w 11 halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym, bo AGROTECH  to targi z plejadą światowych marek w dziedzinie rolnictwa, które gromadzą wystawców z 20 krajów świata.

 Wiedzę z pierwszej ręki można było zdobyć na temat ciągników, maszyn rolniczych, narzędzi i urządzeń do produkcji roślinnej i zwierzęcej, środków do produkcji rolniczej  takich jak: nasiona roślin rolniczych, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe. Wszystko to stanowiło przedmiot zachwytu i niekończących się dyskusji. Targi AGROTECH są miejscem prezentacji liderów rynku rolniczego na świecie, to również merytoryczne konferencje, konsultacje z ekspertami, warsztaty i spotkania organizowane przez wystawców na stoiskach. W wydarzeniu udział biorą czołowe instytucje i instytuty rolnicze w Polsce.

Nasi uczniowie błyszczeli wiedzą zawodową, wygrywając wiele quizów organizowanych przez przedstawicieli marek wystawianych produktów. Nie chcemy, aby nasza relacja zawierała lokowanie produktu, więc nie zdradzamy, co stanowiło obiekt westchnień i podziwu, bo kto, to łatwo się domyślićSmile.

Inwazja zimy spowodowała, że spacer uliczkami Sandomierza musieliśmy ograniczyć do minimum. Nasz operator dźwięku - Oskar Z. - zadbał, aby towarzyszyła nam muzyka rodem z serialu, który kręcony jest w Sandomierzu. Niesamowity zbieg okoliczności spowodował, że poznaliśmy również pana Zbigniewa Puławskiego, przewodniczącego Sandomierskiego Centrum Pamięci, który opowiedział nam kilka ciekawostek o historii regionu oraz wspomniał o okolicznościach w jakich poznał patrona naszej szkoły. W miejscowej cukierni pokrzepiliśmy siły i w drogę…

Za przychylność i zaangażowanie w organizację wycieczki dziękujemy panu dyrektorowi Janowi Mickiewiczowi. Wspólną drogę, wiedzę i niezapomniane wrażenia mogliśmy dzielić z  wychowawcą wspomagającym, panem Andrzejem Fedczakiem, a bezpieczne dotarcie do celu  i powrót zapewnił nam pan Adam Kosiorek. Dziękujemy i zachęcamy do walki o najlepszą średnią i frekwencję, bo warto trzymać poziom!

                                                                                Uczniowie klasy II BTF z wychowawczynią

Foto: Adam Rybitwa 

Zmieniony ( Poniedziałek, 19 Marzec 2018 10:54 )
 


Strona 1 z 176
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof