tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności
Jubileusz PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 15 Marzec 2017 09:35

 

PATRON MEDIALNY:

 

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. Franciszka Kamińskiego 
w Karolewie
 świętuje w tym roku 70-lecie swego istnienia.

2 czerwca 2017 roku obchodzony będzie Jubileusz 70-lecia połączony ze zjazdem absolwentów wszystkich roczników oraz balem. Ten dzień będzie wyjątkową okazją do wspólnego spotkania po latach, przeżywania od nowa wydarzeń i chwil sprzed lat – sentymentalną podróżą do przeszłości. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów oraz byłych pracowników do udziału w uroczystościach. 


Program uroczystości jubileuszowych:

10.00 Msza św. w Kościele św. Stanisława Kostki w Karolewie

11:00 Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Łączności Pokoleń

11:30 Uroczysty apel

13:30 Koncert

14:30 Spotkanie roczników w klasach oraz zwiedzanie szkoły

19.00 Bal Absolwenta w sali sportowej „Olimpia”

Rejestracja uczestników od godz. 9:00 do godz. 14:30

Koszty uczestnictwa:

160 zł od osoby – udział w uroczystościach jubileuszowych i balu absolwenta

120 zł – opłata za osobę towarzyszącą w balu niebędącą absolwentem

40 zł od osoby – udział wyłącznie w uroczystościach jubileuszowych (koszt identyfikatorów i pamiątek okolicznościowych)

Wpłat należy dokonywać na konto:
92 9343 0005 0017 6457 3000 0010
Rada Rodziców w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. gen. Franciszka Kamińskiego,
11-400 Kętrzyn, Karolewo 12
Tytuł przelewu: Jubileusz – imię i nazwisko uczestnika, rok ukończenia szkoły.

W celu deklaracji udziału w uroczystościach prosimy o dostarczenie karty zgłoszenia dostępnej na stronie internetowej szkoły oraz dokonanie przelewu do 30.04.2017 r.

  

Pobierz kartę zgłoszeniową w formacie doc 

Pobierz kartę zgłoszeniową w formacie pdf

 

Kartę zgłoszenia można przesłać:
– w formie elektronicznej na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
drogą pocztową na adres : Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie
Karolewo 12, 11- 400 Kętrzyn,
z dopiskiem: Jubileusz

Dodatkowe informacje można uzyskać pod tel.
- Komitet Organizacyjny Jubileuszu - tel. kom.
693 810 828
-
sekretariat szkoły - tel. 89 752 47 53 wew. 6
lub mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Po weryfikacji kart zgłoszeń i sprawdzeniu wniesienia opłaty uczestnicy otrzymają indywidualne potwierdzenie udziału w uroczystościach do 15 maja 2017 r.

  Serdecznie zapraszamy 

 

Zmieniony ( Środa, 22 Marzec 2017 09:25 )
 
ULOTKA PROMOCYJNA PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 06 Marzec 2017 10:06

 

Ulotka w formacie PDF 

  

Zmieniony ( Czwartek, 09 Marzec 2017 10:38 )
 
Jola Benedyczuk z klasy IV TAK zdobyła indeks na Politechnikę Białostocką na kierunek architektura krajobrazu! Gratulacje! PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 27 Marzec 2017 13:21

W grudniu 2016 roku Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej ogłosił ogólnopolski konkurs „Zdobądź indeks na kierunek architektura krajobrazu”. Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu fotoreportażu – sześciu zdjęć o tematyce „Ogród wiejski”, które miały tworzyć spójne opowiadanie. Jola Benedyczuk pasjonuje się fotografowaniem przyrody, więc wykonała fotoreportaż pt. „Koniec potwierdził jego początek”. W swojej pracy zwróciła uwagę na aspekt przemijania i dojrzewania widoczny w przyrodzie podczas pór roku, a także w życiu człowieka. Z nadesłanych prac komisja wybrała najciekawsze i Jola, która zdobyła swoim fotoreportażem pierwsze miejsce, zakwalifikowała się do II etapu. W lutym 2017 r. pojechała na Politechnikę Białostocką i przystąpiła do kolejnego etapu, który polegał na wykonaniu koncepcji projektowej miejsca wypoczynkowego w ogrodzie w programie do projektowania ogrodów. W ostatecznej klasyfikacji po II etapie konkursu zajęła II miejsce i tym samym zdobyła indeks na kierunek architektura krajobrazu. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej 22 marca 2017 r.

Laureatce serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dobry wynik z matury!

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 27 Marzec 2017 13:27 )
 
„WYDARZENIA, O KTÓRYCH NALEŻY PAMIĘTAĆ” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 24 Marzec 2017 12:58

23 marca młodzież z klas drugich i trzecich Technikum oglądała spektakl taneczno – teatralny pt. „Kierunek nieznany”. Widowisko przygotował Kętrzyński Teatr Czarno – Biała Strefa Tańca działający przy Kętrzyńskim Centrum Kultury. Sala kinowa była wypełniona po brzegi przez naszą młodzież wraz z dyrektorem panem Janem Mickiewiczem i nauczycielami. Wszyscy z dużym napięciem i ciekawością oczekiwali na rozpoczęcie przedstawienia, w którym jedną z głównych ról grał nasz uczeń Tomasz Kudelski.

Tematyka spektaklu, oparta na wspomnieniach naocznych świadków zsyłki na Sybir, przybliżyła widzom tragedię tamtych lat. Opowiadała o życiu w niełatwych czasach historycznych, politycznych, gospodarczych i nieludzkich warunkach. Taki los podzieliły setki tysięcy obywateli polskich z zajętych przez Armię Czerwoną po napaści z 17 września 1939 r. terytoriów wschodnich II Rzeczpospolitej. Związek Sybiraków twierdzi, że wywieziono na Wschód 1,3 mln osób.

10 lutego 1940 roku o świcie rozpoczęła się pierwsza masowa wywózka Polaków na Syberię. Potem były jeszcze trzy deportacje, w kwietniu i czerwcu 1940 roku oraz w czerwcu 1941.Wielu deportowanych później pisało lub mówiło o rosnącym poczuciu oderwania od wszystkiego, co znajome, w miarę jak pociągi przekraczały Ural, tradycyjną granicę między europejską a azjatycką częścią Rosji. W trakcie podróży odnotowano wiele przypadków zgonów, zaś pobyt w wagonach do dziś jest jedną z największych traum Sybiraków. Po przybyciu na miejsce zesłańcy mieli pracować dla dobra sowieckiej ojczyzny, a po zakończeniu zsyłki pozostać tam jako tania siła robocza. Byli zesłańcami i kolonistami jednocześnie. 

Sybiracy podają, że nie wrócił co trzeci wywieziony na Wschód. Kiedy mówi się o stratach w całym okresie zesłania od 1940 do 1946 roku, to liczba ofiar sięga kilkudziesięciu tysięcy.

Celem widowiska, które uczniowie mieli przyjemność oglądać, było upamiętnienie ofiar zsyłki, jak również przybliżenie młodzieży historii tamtych czasów poprzez teatralną wizualizację. W spektaklu wzięło udział czterdziestu tancerzy, którzy poprzez różne formy tańca, takie jak: Taniec Współczesny, Hip – Hop Damce czy Breakdance dotarli do wrażliwości widzów i przekazali wiele głębszych wartości. Ponadto rozbudzili wśród oglądającej publiczności pasję taneczną i teatralną i stali się inspiracją dla młodzieży szukającej ciekawych zainteresowań.

Małgorzata Sokołowska

Zmieniony ( Piątek, 24 Marzec 2017 13:03 )
 
Mistrzostwa Polski Juniorek oraz I Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach kobiet PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 22 Marzec 2017 15:11

W Zamościu w dniach 17-18 marca 2017 roku odbyły Mistrzostwa Polski Juniorek oraz I Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach kobiet, który był jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach udział wzięło 234 dziewcząt z niespełna 60 klubów z całej Polski. GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało dwie zawodniczki, juniorka Kamila Czerwińska oraz kadetka Urszula Kamińska. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Kamila po stoczeniu czterech walk ostatecznie zajęła V miejsce. Patrząc na rywalki z jakimi walczyła jest można ten wynik określić jako dobry, jednak pozostaje niedosyt, ponieważ oczekiwania były trochę inne. Niestety dla Uli ten turniej też nie był zbyt udany. Po przegraniu dwóch walk zajęła odległe miejsce, które niestety tym razem nie dało jej żadnych punktów kwalifikacyjnych do OOM. Następnej szansy trzeba będzie szukać w kolejnych zawodach, które odbędą się w Staszowie. 

Zmieniony ( Środa, 22 Marzec 2017 15:15 )
 


Strona 1 z 142
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2017 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof