tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1046
mod_vvisit_counterWczoraj1967
mod_vvisit_counterTydzień10068
mod_vvisit_counterMiesiąc47158
mod_vvisit_counterWszystkich1949945

On Line

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Czasopocieszacz

WAKACJE ZA
_____________

Linki

Wojewódzkie Święto Ludowe PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 29 Maj 2015 13:30
 
Plan zjazdu Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego R.3. PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 28 Maj 2015 11:49

Plan zjazdu

Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego

R.3. Prowadzenie produkcji rolniczej

29, 30 maja 2015 r.

Piątek 29.05.2015 r.

Lp.

Godzina

Przedmiot

Nauczyciel

Klasa

1,2

1500 – 1630

Bezpieczeństwo i higiena pracy w rolnictwie

Robert Pędzich

C 115

3,4

1640 – 1810

Bezpieczeństwo i higiena pracy w rolnictwie

Robert Pędzich

C 115

5,6

1820 – 1950

Język angielski w rolnictwie

Lucyna Olszewska

C 115

Sobota 30.05.2015 r.

1,2

800 - 930

Język angielski w rolnictwie

Lucyna Olszewska

C 115

3,4

940 – 1110

Język angielski w rolnictwie

Lucyna Olszewska

C 115

5,6

1120 – 1250

Bezpieczeństwo i higiena pracy w rolnictwie

Robert Pędzich

C 115

7,8

1300 – 1430

Bezpieczeństwo i higiena pracy w rolnictwie

Robert Pędzich

C 115

 

Terminy kolejnych zjazdów

12, 13 czerwca 2015 r.

 

19, 20 czerwca 2015 r.

 
„KRAKÓW, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I MY…” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 26 Maj 2015 10:01

W dniach 20 - 23 maja 2015 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła  w wyjeździe szkoleniowym do Krakowa. Szkolenie „Młodzież szkół rolniczych ambasadorem przedsiębiorczości na obszarach wiejskich” zorganizowane zostało przez firmę Golden Point sp. z o.o., na zlecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ponieważ dużym problemem na obszarach wiejskich jest niska aktywność lokalnych społeczności, mieszkańców wsi – w tym młodzieży, organizatorzy stworzyli wyjątkową okazję - szkolenie, które miało na celu promowanie przedsiębiorczości w środowiskach lokalnych poprzez aktywizację uczniów szkół rolniczych na rzecz rozwoju.

Ze względu na odległość wyjątkowego miejsca szkolenia – Krakowa, nasz wyjazd rozpoczął się wczesnym rankiem 20 maja 2015 r.. Korzystając z gościnności jednej ze szkół rolniczych, przenocowaliśmy w internacie ZSCKR w Chrobrzu. Rankiem następnego dnia wyruszyliśmy w dalszą drogę. Na miejscu powitał nas Dyrektor pan Ben Sassi i jego urocza asystentka pani Oliwia Króżel. Zostaliśmy zakwaterowani w pokojach gościnnych Domu studenckiego „Krakowiak”, gdzie w komfortowych warunkach przebywaliśmy przez kolejne trzy dni. Tematyka szkolenia obejmowała min. zajęcia warsztatowe z komunikacji interpersonalnej,  zasad autoprezentacji i sztuki publicznych wystąpień. Uczestniczyliśmy również w wykładach dotyczących form prawnych zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstawowych pojęć ekonomicznych. Podczas szkolenia terenowego, poznaliśmy możliwości finansowania działalności przedsiębiorstw ze źródeł krajowych i UE. Na potwierdzenie przykładów innowacyjnych działań z zakresu przedsiębiorczości na obszarach wiejskich odwiedziliśmy gospodarstwo rolne i niepubliczne przedszkole, których właściciele opowiedzieli nam w jaki sposób pozyskali środki na swoją działalność.

Oczywiście znaleźliśmy również czas na posmakowanie niepowtarzalnej atmosfery Krakowa. Zwiedziliśmy serce miasta, którym  od setek lat pozostaje Rynek Główny− największy plac miejski średniowiecznej Europy, zachowany w niezmienionym kształcie od 1257 roku i wpisany na  pierwszą listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1978. Zwiedziliśmy również jeden z najbardziej rozpoznawalnych kościołów w Polsce – Kościół Mariacki. We wnętrzu zobaczyliśmy wspaniały ołtarz dzieła Wita Stwosza ukazujący Matkę Boską w otoczeniu apostołów oraz Wniebowzięcie. Dwa ruchome skrzydła ołtarza prezentują sceny z życia Chrystusa i Marii. Całość wykonana jest w drewnie dębowym, które ma obecnie ponad 1000 lat. Mieliśmy okazję podziwiać również stojące pośrodku Rynku Głównego Sukiennice, które są jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Krakowa. Tak jak i w przeszłości, budynek ten spełnia przede wszystkim funkcje handlowe, dziś jednak zamiast kupców odwiedzają Sukiennice przede wszystkim turyści.

Wawel - symbol polskości i trwałości państwa, to kolejne miejsce, które udało nam się zwiedzić w Krakowie. Miejsce szczególnie naznaczone przez historię i przedmiot narodowej dumy.  Warto było przystanąć na chwilę na wawelskich murach i nacieszyć oczy roztaczającym się stąd widokiem.

Zwiedzając Kraków, chcieliśmy koniecznie spotkać się ze Smokiem Wawelskim, który jest jego wizytówką. Warto go było zobaczyć, tym bardziej, że jak na smoka przystało - zionął ogniem.

Poza zabytkami Starego Miasta zwiedziliśmy intrygujący Kazimierz − miejsce wielowiekowego współistnienia dwóch kultur – chrześcijańskiej i żydowskiej. Przestrzeń wypełnioną zabytkami judaizmu o światowym znaczeniu, ale przede wszystkim obszar tętniący życiem − gdzie odbywają się targi staroci i dzieł sztuki, a w klimatycznych knajpkach, restauracjach i pubach rozbrzmiewa muzyka na żywo.

Ze względu na interesującą tematykę szkolenia, magiczne miejsca, które udało nam się zwiedzić oraz życzliwość ludzi, których spotkaliśmy w Krakowie, na pewno ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci. Było to dla nas niezwykła lekcja przedsiębiorczości połączona z lekcją historii. Organizatorzy zapewnili nam kompleksowy, wysoki poziom merytoryczny szkolenia oraz materiały pomocnicze dla uczniów. Profesjonalizm pan Bena i pani Oliwii sprawił, że przeglądając zdjęcia z pobytu w Krakowie pozostanie z nami na zawsze „wspomnień czar”.

Agnieszka Pędzich

 

„Jadąc do Krakowa miałam obawy, co do wyjazdu. Męcząca trasa, pogoda nie wróżąca nic dobrego… , ale kiedy dotarłam na miejsce od razu zmieniłam zdanie. Pokoje „pierwsza klasa”, wspaniała obsługa, bardzo dobre jedzenie. Dzięki wykładom i warsztatom poszerzyłam swoją wiedzę oraz nabyłam nowe umiejętności (min, jak radzić sobie ze stresem). Pomimo, że podczas zwiedzania miasta spacerowaliśmy w deszczu, nie widzieliśmy w tym żadnego problemu. To był jeden z najlepszych wyjazdów na których byłam, niech żałuje ten, kto nie pojechał”.

Katarzyna Dyl, klasa II TAK

 

„Uczestnicząc w szkoleniu poznałyśmy min. podstawowe tajniki ekonomii. Każde zajęcia były ciekawe i bardzo dobrze przygotowane. Przesympatyczny pan Ben i równie sympatyczna  pani Oliwia dotrzymywali nam zawsze towarzystwa, zarówno podczas szkolenia, jak i zwiedzania miasta. Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy być na wyjeździe szkoleniowym w  Krakowie”.

Ewa Tylus i Karolina Czeczko, klasa I a TŻiUG

 

„Moje wrażenia z wyjazdu są bardzo pozytywne. Na szkoleniu nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy, takich jak np. radzenie sobie ze stresem podczas występów publicznych oraz jak poradzić sobie w założeniu firmy”.

Jolanta Benedyczuk, klasa II TAK

 

„Szkolenie, w którym uczestniczyliśmy było świetne. Wykłady były profesjonalnie przygotowane, a organizacja dograna w każdym szczególe. Pozyskaliśmy wiele informacji przydatnych nie tylko podczas lekcji w szkole ale także w życiu codziennym np. podczas komunikacji interpersonalnej. Wiele radości sprawiły nam zajęcia warsztatowe, na których sami musieliśmy wykazać się  wyobraźnią oraz kreatywnością. Mimo niezbyt sprzyjającej aury zwiedziliśmy również miasto. Nie żałujemy 10 godzin spędzonych w busie. W zamian otrzymaliśmy bowiem cenne informacje, które z pewnością będą nam przydatne. Z uśmiechem na ustach będziemy wspominać ten wyjazd.”

M.Seges kl.I TW, K.Krajewska kl. II TAG, K. Siewruk kl.II b TMR

„Wycieczka do Krakowa była bardzo udana. Pomimo dalekiej drogi i lekkiego zmęczenia, na wykładach byliśmy bardzo aktywni. Dzięki panu Benowi i pani Oliwce zwiedziliśmy piękny Kraków. Mamy dużo cudownych zdjęć”.

Marta Piwek, klasa II TAK

 

„Wyjazd do Krakowa na szkolenie był wspaniałym, nowym doświadczeniem. Przez trzy dni poznawaliśmy tajniki przedsiębiorczości. W wolnych chwilach zwiedzaliśmy piękne miasto, jakim jest Kraków. Pomimo dalekiej podróży, ten wyjazd będę wspominać bardzo mile”.

Dominika Kwiatkowska, klasa II TAK

„Pobyt w Krakowie uważamy za udany ponieważ:

1.      Wzbogaciliśmy wiedzę z zakresu zakładania działalności gospodarczej.

2.      Jesteśmy pewniejsi siebie (zajęcia z komunikacji interpersonalnej).

3.      Bardzo podobały nam się grupowe spacery po mieście (pozostały nam w pamięci niezapomniane wrażenia i widoki).”

M. Kołodziejczyk, kl. I a TMR  i B. Zapałowski, kl. II TAG

 

„Wyjazd do Krakowa pozostanie w mojej pamięci na zawsze. Na szkoleniu dowiedziałam się min. jak założyć własną działalność gospodarczą oraz jak pozyskać środki krajowe i UE na wsparcie  takiej inicjatywy. Miałam równie z okazję zwiedzić Kraków, który jest równie piękny  w świetle dnia, jak i po zmroku”.

Dominika Jachimczyk, klasa III TAK

 

 

 

 

 

Zmieniony ( Wtorek, 26 Maj 2015 10:12 )
 
II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnym PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 26 Maj 2015 09:50

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym nr 2 przy ul. Polnej w Elblągu, 22 maja odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Udział w nim wzięło 20 drużyn z 20 na 21 powiatów naszego województwa.
Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkól Samochodowych z Olsztyna, drugie miejsce Zespół Szkół w Karolewie (pow. kętrzyński), a trzecie miejsce Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Nidzicy. Jak zauważał sędzia główny Robert Drop, różnica punktowa była niewielka, poziom pomiędzy rywalizującymi ze sobą drużynami był wyrównany. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, a także nagrodami ufundowanymi przez WORD Elbląg.

 

 

Zmieniony ( Wtorek, 26 Maj 2015 10:00 )
 
Akcja „Urodziny Kubusia!” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 25 Maj 2015 10:09
 
Zmieniony ( Poniedziałek, 25 Maj 2015 17:12 )
 


Strona 1 z 83
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2015 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof