tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności
Podsumowanie pracy Zespołu Ludowego w roku szkolnym 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 29 Czerwiec 2015 12:15

 Rok szkolny dla Zespołu Ludowego ZS CKR w Karolewie  był rokiem ciężkiej pracy, pełnych emocji i nowych wrażeń. Rozpoczął się weekendowymi warsztatami, które odbyły się w dniach 13-14 września w internacie naszej Szkoły. Uczestniczyło w nich dwóch chłopców i cztery dziewczyny. W celu podniesienia jakości śpiewu dodatkowo do zespołu wstąpiły cztery dziewczynki. Intensywna praca zaowocowała nowym programem artystycznym, który zaprezentowany został 25 września podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona oraz podczas obchodu VIII Mazurskich Morcinek w Kętrzynie. Przez kolejne miesiące uczniowie pogłębiali swoje umiejętności taneczne uczestnicząc dwa razy w tygodniu w zajęciach pozalekcyjnych. Ciężka praca zaowocowała kolejnym programem artystycznym, który został zaprezentowany 24 kwietnia 2015r. na uroczystym apelu ukończenia szkoły przez klasy maturalne. W tym dniu również pożegnaliśmy Sandrę Kęskę, uczennicę klasy IV AK, która była w zespole od początku jego istnienia. Maj, czerwiec to juz tylko doskonalenie umiejętności i występy artystyczne:

Ø  26 maja, na zaproszenie pani ppłk Beaty Szachowicz, wystąpiliśmy podczas obchodu Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców  Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej;

Ø  30 maja Zespół zaprezentował swój program podczas obchodzonego Powiatowego   Święta Ludowego  w Karolewie oraz Dnia Otwartego Szkoły.

Ø  11 czerwca tancerze zatańczyli w internacie ZS CKR w Karolewie uczestnikom szkolenia z zakresu produkcji roślinnej zorganizowanego w ZS CKR w Karolewie;

Ø  23 czerwca zaproszono Zespół na scenę amfiteatru w Kętrzynie z okazji I Kętrzyńskiej Nocy Świetojańskiej.

 

Rok ciężkiej pracy został doceniony i podsumowany przez Dyrektora Szkoły pana Ryszarda Kawczyńskiego podczas spotkania z Zespołem w dniu 25 czerwca.

Skład zespołu: Dominika Jachimczyk, Renata Zielińska, Agnieszka Duda, Klaudia Krajewska, Aleksandra Syrzysko, Adrian Karolak, Norbert Krupski, Tomasz Chmieleński, Tomasz Bartoszewski oraz Sebastian Drabyk.

Akompaniator - pan Kazimierz Kwiatkowski

Instruktor tańca - Katarzyna Rejent

Opiekunowie: Elwira Rzeczycka, Katarzyna Dziębowska.

 

 

Zmieniony ( Wtorek, 30 Czerwiec 2015 09:56 )
 
KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2015 PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Piątek, 26 Czerwiec 2015 14:14

 

krsz

Zmieniony ( Piątek, 26 Czerwiec 2015 14:27 )
 
"Ostatni dzwonek" - ZSZ 2015 PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Piątek, 26 Czerwiec 2015 14:28

 

„Ostrożnie to idzie młodość, odważna w swoich snach,

Uwaga to idzie młodość, niepewna , co życie da....

 

Uroda młodości wymaga pokory, a każdy jej etap jest koniecznym wtajemniczeniem do doświadczenia drogi życia i bycia wśród ludzi. Jednym z tych etapów jest ukończenie szkoły.

25 czerwca zabrzmiał po raz ostatni dzwonek dla absolwentów  klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZSCKR im. gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie.

Gospodarzami uroczystości byli nauczyciele: Pani Bożena Fedczak- wychowawca klasy trzeciej  w zawodzie kucharz oraz Pan Czesław Skowyrko -wychowawca klasy  trzeciej w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.

W roli konferansjerów zadebiutowali uczniowie : Sabina Szczepańska i Krystian Siwicki.

Fragment jednej z ksiąg epopei narodowej "Pana Tadeusza" odczytała uczennica Ewa Tylus.

Zgodnie z ceremoniałem szkoły Pan Andrzej Sienkiewicz dokonał wprowadzenia pocztu sztandarowego, następnie zgromadzeni na uroczystości: dyrekcja, nauczyciele i  uczniowie odśpiewali hymn narodowy.

Dyrektor Zespołu Pan Ryszard Kawczyński w przemówieniu do absolwentów zaakcentował rolę  odpowiedzialności, która czyni człowieka dojrzałym i  daję siłę do podejmowania decyzji za swój los. Zdobyty zawód jest jak przewodnik , by prowadzić każdego ku wyzwaniom, nowym celom. Pan Dyrektor życzył mądrych decyzji, wiary w ludzi i posiadane umiejętności.

            Koledzy i koleżanki z klas młodszych, pod kierunkiem Pani Lucyny Olszewskiej przygotowali i zadedykowali absolwentom liryczno-poetycki występ.

Uczennica Karolina Podkomorzy wprowadziła wszystkich zebranych w podniosły nastrój nostalgii  wyśpiewanym utworem "Dziewczynka". Następnie  absolwenci usłyszeli recytowane  słowa "Desideraty" . Aby "na swój los się odważyć", trzeba dużego wsparcia, więc utwór "Nie płacz Ewka" wyśpiewany przez Joannę Bernacką i towarzyszącego na gitarze Mateusza Stankiewicza, zachęcił do wiary w przyjaźń.

Wykonane w sposób przejmujący, ekspresywno-teatralny utwory muzyczne dostarczyły wzruszeń i refleksji. Na uznanie zasługuje interpretacja tekstów i przygotowanie młodzieży

Następnie Dyrektor Zespołu dokonał podsumowania efektów trzyletniej pracy wychowawców i ich uczniów, wręczając  dyplomy i świadectwa. Wyróżnienia otrzymali:

Malwina Szczepańska -klasa trzecia ZSZ kucharz, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, Wiesława Gugnacka- klasa trzecia ZSZ kucharz, za czytelnictwo i pracę na rzecz szkoły, Patryk Kalbarczyk-klasa trzecia ZSZ mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych za czytelnictwo i pracę na rzecz szkoły.

Podziękowania wychowawcom i  nauczycielom w imieniu absolwentów odczytał Łukasz Burczak, a dedykację poetycką wiersza W. Szymborskiej "Nic dwa razy" recytowała Wiesława Gugnacka. Wręczono także piękne bukiety pąsowych róż.

Przedstawiciel młodzieży -Przewodniczący  Samorządu Uczniowskiego  Karol Siewruk, skierował życzenia i słowa otuchy dla koleżanek i kolegów startujących w dorosłe, niełatwe życie. Absolwenci otrzymali upominki na szczęście -anioły, by roztoczyły nad nimi skrzydła opieki.

Na zakończenie uroczystości, jako utwór -przesłanie, Anna Kopyść wyśpiewała silnym i dźwięcznym głosem: "Szczęśliwej drogi już czas..."

Wam Absolwenci życzymy, abyście w życiowej wędrówce chętnie wracali do wspomnień związanych z nauką w naszej szkole i powodzenia w dorosłym życiu...

 
zsz1
 
Zmieniony ( Piątek, 26 Czerwiec 2015 14:33 )
 
KONKURS WAKACYJNY PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Czwartek, 25 Czerwiec 2015 14:51
zniwa
 
Zjazd absolwentów szkoły z okazji pięćdziesięciolecia matury PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 01 Lipiec 2015 11:54

„Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości.” Tadeusz Kotarbiński   

 

W rocznicę pięćdziesięciolecia matury, 13 i 14 czerwca 2015 roku, w Karolewie spotkali sie absolwenci trzech istniejących ówcześnie, w roku 1965, techników będących integralną częścią Zespołu Szkół Rolniczych: Technikum Mechanizacji Rolnictwa, Technikum Rachunkowości Rolnej i Technikum Rolniczego. Szkołę ukończyło wtedy 93 uczniów pobierających naukę w systemie dziennym (szczegółowy wykaz znajduje się na stronie internetowej Szkoły w zakładce "Absolwenci 1947-2014").

               Na zjazd zgłosiło się 35 osób, które przyjechały z różnych, nawet najdalszych stron Polski. Wzięło w nim udział także kilku absolwentów, którzy rozpoczynali naukę ze swoimi klasami, ale egzamin dojrzałości z różnych powodów ;-) zdawali w innym terminie. Wielu z nas spotkało się po raz pierwszy od matury. Trudno ukryć, że były to niezwykle emocjonalne powitania, że czasem trudno nam było się rozpoznać. Nie wszyscy mieli możliwość podtrzymywania stałych i bliskich kontaktów czy przyjaźni przez ten miniony czas, zatem cieszyliśmy się z wzajemnego obcowania przez te kilkadziesiąt godzin, które spędziliśmy w swoim gronie.

               Wielu z naszych Nauczycieli i Wychowawców, zważywszy na odległość czasową od matury, naturalną koleją rzeczy już odeszło. Ich pamięć, jak i pamięć naszych Koleżanek i Kolegów, których także już zabrakło, uczciliśmy chwilą ciszy.

               Z tym większą radością i wdzięcznością przyjęliśmy obecność na zjeździe pani profesor Aliny Werner oraz pani profesor Hanny Głowackiej, a także pana profesora Juliana Taracha i pana profesora Edwarda Korpalskiego. Nasze zaproszenie przyjęła także Beata Kużys (Czaplińska), także absolwentka Karolewa, córka wychowawczyni klasy A TRR, pani profesor Aleksandry Kużys.

               Nasze spotkanie zdominowały przede wszystkim rozmowy i opowieści, prezentacje przywiezionych fotografii, wspomnienia o ciekawych zdarzeniach i anegdotach szkolnych, spacery po zakątkach Karolewa, a sprawdzona "lista obecności" pozwoliła nam dowiedzieć się o losach wielu naszych przyjaciół i uzmysłowiła dobitnie nieuchronne działanie czasu... Jednak optymistycznie przyrzekliśmy sobie, że jeśli tylko los będzie sprzyjał, spotkamy się na siedemdziesięcioleciu szkoły w 2017 roku.

               Zgromadzenia abiturientów z takiej znamienitej okazji nie wyobrażaliśmy sobie w żadnym innym miejscu, kierujemy więc nasze najserdeczniejsze podziękowanie za wyrażenie zgody na odbycie zjazdu absolwentów w murach przepełnionej naszymi przeżyciami Szkoły do pana dyrektora Ryszarda Kawczyńskiego, pana wicedyrektora Dariusza Chomki, który zaprezentował nam najnowsze osiągnięcia zespołu szkół oraz umożliwił zwiedzanie pracowni i Izby Pamięci, a także do pani Genowefy Jasionek, kierownika internatu, która wraz z pracownikami zapewniła nam warunki umożliwiające spotkanie i wieczór towarzyski.    

               W imieniu wszystkich uczestników dziękujemy także Teresie Symonowicz (Opczyńskiej), Ali Pacholczyk oraz Romkowi Juchniewiczowi, którzy włożyli mnóstwo pracy i serca w organizację zjazdu.

                                                                        

                                                                                                                                     Jagoda Szymańska

  

  

Zmieniony ( Środa, 01 Lipiec 2015 12:13 )
 


Strona 1 z 87
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2015 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof