tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1565
mod_vvisit_counterWczoraj2128
mod_vvisit_counterTydzień5800
mod_vvisit_counterMiesiąc46347
mod_vvisit_counterWszystkich1393346

On Line

Naszą witrynę przegląda teraz 288 gości 

Czasopocieszacz

Mamy przed sobą
WAKACJI!

Kalendarz wydarzeń szkolnych

lipiec 2014
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Linki

Tę szkołę naprawdę polecam każdemu PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 23 Lipiec 2014 09:49
 
Kliknij miniaturkę aby pobrać plik PDF na dysk lokalny 
 
Wykaz podręczników PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 02 Lipiec 2014 08:08

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/15

 

znajduje się w zakładce organizacja pracy.

 
Koniec roku szkolnego 2013/2014 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 27 Czerwiec 2014 12:53
  
 
Zmieniony ( Piątek, 27 Czerwiec 2014 12:59 )
 
„DNI POLA” we Wrocikowie PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Środa, 25 Czerwiec 2014 13:40

 Dnia 24.06.2014 r. uczniowie klasy pierwszej Technikum Agrobiznesu ZSCKR im gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych i Kierownikiem Gospodarstwa wzięli udział w pokazach   DNI POLA we Wrócikowie. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym otwarciu imprezy, pokazie doświadczeń z zakresu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego i Rolniczego na polach doświadczalnych stacji /zboża, ziemniaki, trawy pastewne, kukurydza, rośliny strączkowe i inne/, wysłuchali wykładu z prezentacją polową chorób różnych gatunków roślin uprawnych. W miłej, piknikowej atmosferze można było poznać także prezentacje firm handlowo-nasiennych i chemicznych. Uczestnicy zapoznali się z ofertą najnowszych odmian zalecanych do uprawy, innowacyjnym podejściem do rolnictwa, integrowaną ochroną kukurydzy przed chwastami, integrowanymi metodami ochrony jęczmienia ozimego i jarego przed agrofagami, pomocy na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz działalności pozarolniczej na obszarach wiejskich - premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej oraz skorzystali z porad specjalistów i zgromadzili bogatą, najnowszą literaturę w tym zakresie. Na polach Stacji organizatorzy zaprezentowali doświadczenia objawów chorobowych różnych roślin uprawnych. Pokazy pól doświadczalnych roślin uprawnych pozwoliły uczniom na zdobycie wiedzy w zakresie występowania, rozpoznawania i zapobiegania objawom chorobowym oraz  praktyczną ocenę stopnia zainfekowania roślin przez choroby różnych gatunków roślin. Uczestnictwo w Dniach Pola Wrócikowo 2014 r. przyczyni się na pewno do wykorzystania wiedzy teoretycznej i praktycznej uczniów w dalszej edukacji oraz dobrym wykorzystaniu wiedzy w praktyce rolniczej.

 

Uczennica klasy I TAG - Klaudia Krajewska

Nauczyciel - Mirosława Siłkowska

 

Zmieniony ( Czwartek, 26 Czerwiec 2014 17:43 )
 
XXI Targi Rolne w Ostródzie PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Niedziela, 22 Czerwiec 2014 22:23

W dniach 21-22 czerwca 2014r. w Ostródzie odbyły się  XXI Targi Rolne. Organizatorem imprezy jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Targi Rolne były  okazją do promocji rolnictwa Warmii, Mazur i Powiśla oraz  do zaprezentowania bogactwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu. Na tegorocznych  targach można było zwiedzić między innymi: stoiska z maszynami i urządzeniami rolniczymi, nawozami i środkami ochrony roślin, wyposażeniem budynków inwentarskich. Można też było skorzystać z porad ekspertów z instytucji i organizacji rolniczych. Na imprezie można  było również  zobaczyć i kupić wyroby rękodzieła artystycznego oraz  sztuki ludowej. Dużą popularnością cieszyły  się też wyroby kuchni tradycyjnej:  domowe wędliny , świeży chleb,  smalec  ze skwarkami. Równocześnie z targami odbywała się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której swój dorobek prezentowali najlepsi hodowcy bydła , trzody chlewnej, koni oraz owiec.

W  Targach Rolniczych w Ostródzie  uczestniczyli także uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły na czele z Panem Dyrektorem . Impreza była okazją do promocji Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. W tym celu zostało przygotowane stanowisko szkoły. Namiot z logo szkoły został wystylizowany na wiejską chatę, w której można było skosztować potraw kuchni tradycyjnej przygotowanych  przez młodzież w szkolnej pracowni. Zwiedzający mogli się także zapoznać z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Impreza była bardzo ciekawa i dostarczyła wielu wrażeń.

Anna Skrzypa

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 23 Czerwiec 2014 15:36 )
 


Strona 1 z 57
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia pierwotnego ogniska afrykańskiego pomoru świń w gospodarstwie na terenie powiatu białostockiego
    Główny Lekarz Weterynarii informuje, że otrzymał dziś z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach wyniki badań świadczących o wystąpieniu pierwotnego (pierwszego) ogniska afrykańskiego pomoru świń w gospodarstwie utrzymującym 5 świń, znajdującym się w województwie podlaskim, powiecie białostockim, gminie Gródek.
  • Konsultacje w sprawie wędzonek
    22 lipca 2014 r. został skierowany do konsultacji społecznych oraz umieszczony na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wymagań weterynaryjnych przy produkcji produktów mięsnych wędzonych tradycyjnie w odniesieniu do najwyższych dopuszczalnych poziomów zanieczyszczeń wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi (WWA). Ministerstwo zachęca do zapoznania się z przedmiotowym projektem i zgłoszenie ewentualnych uwag w terminie do dnia 7 sierpnia 2014 r.
  • Spotkanie w sprawie eksportu jabłek do Chin
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył w spotkaniu, którego celem było omówienie możliwości rozpoczęcia eksportu jabłek na rynek chiński. Odbyło się ono w siedzibie resortu rolnictwa z inicjatywy Związku Sadowników RP.
Copyright © 2014 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof