tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
tw.jpg
zszm.jpg
zszk.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj664
mod_vvisit_counterWczoraj1102
mod_vvisit_counterTydzień7776
mod_vvisit_counterMiesiąc34885
mod_vvisit_counterWszystkich4236427

On Line

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Czasopocieszacz

WAKACJE ZA
_____________

Linki

Terminy egzaminów zawodowych 2018 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 17 Kwiecień 2018 13:23

 

 

Terminy egzaminów zawodowych 2018 

 

>>> KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ <<<

 

 

Zmieniony ( Czwartek, 26 Kwiecień 2018 09:49 )
 
Internat dla Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 18 Kwiecień 2018 15:57

W związku ze szkolnym kalendarzem obchodów setnej rocznicy niepodległości Polski młodzież internatu w Karolewie pod opieką pani Małgorzaty Jaświn, przygotowała 12 kwietnia akademię z nutką historii, przeplataną wierszami i pieśniami. Uroczystość z udziałem przedstawicieli dyrekcji szkoły otworzyła pani kierownik internatu Genowefa Jasionek, która we współpracy z panią Karoliną Janowicz przygotowała dekorację sceny. Wymowna scenografia, utrzymana w biało-czerwonej tonacji, podkreślała niezwykle podniosły charakter tego spotkania.

Dziewczęta i chłopcy wprowadzili uroczysty nastrój, recytując teksty liryki patriotycznej, przybliżyli nam ówczesny świat rodaków, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny. Pieśni legionistów oraz wiersze znanych i anonimowych poetów wywoływały wzruszenie, zaś opowieści narratora przybliżyły fakty dotyczące drogi do odzyskania niepodległości.

Akademię zakończono podniosłą i nastrojową pieśnią „Boże, coś Polskę”, którą wraz z występującymi, zaśpiewali wszyscy obecni. Dyrektor Zespołu pan Jan Mickiewicz pogratulował kadrze internatu i młodzieży wysokiego poziomu uroczystości oraz podziękował za pracę, której efekty pozostawiły trwały ślad w pamięci uczestników akademii.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wspaniały występ następującym osobom: Aleksandrze Gehfeld, Weronice Górskiej, Joannie Bernackiej, Wiktorii Gut, Julii Traczyk, Alicji Pilskiej, Natalii Rajs, Weronice Deryło, Przemysławowi Kłysowi, Tomaszowi Bartoszewskiemu i Stefanowi Piekarskiemu oraz wszystkim gościom za przybycie, aktywne uczestnictwo w programie i owacje dla naszych młodych artystów.

Małgorzata Jaświn

Zmieniony ( Czwartek, 19 Kwiecień 2018 13:45 )
 
FINAŁ LOKALNEGO KONKURSU „OŚMIU WSPANIAŁYCH” SUKCESEM WOLONTARIUSZY ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W KAROLEWIE PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 17 Kwiecień 2018 13:43

W obecnym roku przypada XXIV Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego organizatorem jest Fundacja „ŚWIAT NA TAK”. Klub Integracji Społecznej w Kętrzynie realizując zadania dotyczące promowania wśród młodego pokolenia wolontariatu w miesiącach luty – kwiecień zorganizował Lokalną Edycję Konkursu, którego celem było wyłonienie i promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Kandydaci do konkursu podlegali określonym kryteriom i formom oceny. Między innymi: konsekwencja w realizacji podjętych prac, zaangażowanie i wysiłek w osiągnięciu celu, pozytywny efekt społeczny, wzorcotwórczy charakter działań oraz co najmniej jeden rok pracy woluntarystycznej. Integralnym warunkiem pozytywnej kwalifikacji kandydata jest nienaganna postawa w życiu codziennym. Działania zasługujące na nagrodzenie, to między innymi praca woluntarystyczna na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego, podejmowanie działań przeciw przemocy i agresji w szkole, zachęcanie rówieśników do działań prospołecznych itp. Spośród uczniów naszej szkoły zostało zgłoszonych trzech kandydatów. Po ocenieniu złożonych wniosków konkursowych i przesłuchaniu wolontariuszy, komisja wybrała „Wspaniałą Ósemkę”.

16 kwietnia w świetlicy „Kormoran” w internacie naszej szkoły odbył się finał konkursu „8 Wspaniałych” na poziomie lokalnym. Główny koordynator pani Katarzyna Kłosowska z KIS ogłosiła wyniki konkursu i nagrodziła zwycięzców. Spośród naszych uczestników cała trójka: Weronika Deryło, Magdalena Wons, Tomasz Chmieleński, zakwalifikowała się do „Wspaniałej Ósemki”. Ponadto Magdalena Wons została laureatką i zakwalifikowała się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Ośmiu Wspaniałych”.

Wydarzenie to, zostało zwieńczone artystycznym występem naszej utalentowanej młodzieży: wokalnie Karoliny Kamińskiej, Przemysława Kłysa, Patryka Dąbrowskiego, tanecznie Tomasza Kudelskiego i literacko Weroniki Górskiej, Magdaleny Wons, Klaudii Cieślak, Magdaleny Lis, Klaudii Czeczeniuk, Łukasza Dzieńkowskiego i Dominika Ruszczyka. Nad całością organizacji i przebiegiem uroczystości czuwała szkolna koordynatorka Małgorzata Sokołowska, która składa ogromne podziękowania młodzieży oraz nauczycielom: pani Marzenie Cogiel, pani Małgorzacie Hrycenko, pani Eleonorze Bronakowskiej i panu Sławomirowi Tymoszukowi za włożony trud. Wszystkim zwycięzcom najserdeczniejsze gratulacje.

Małgorzata Sokołowska

 

Zmieniony ( Środa, 18 Kwiecień 2018 16:14 )
 
78. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 16 Kwiecień 2018 13:21

13 kwietnia minęło 78 lat od rozpoczęcia przez NKWD likwidacji obozów dla polskich oficerów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. W ciągu sześciu tygodni rozstrzelano 14 587 jeńców. Zamordowano również ok. 7 300 Polaków przetrzymywanych w więzieniach na obszarze przedwojennych wschodnich województw Rzeczypospolitej.

Do zbrodni katyńskiej doszło z polecenia najwyższych władz Związku Sowieckiego, z Józefem Stalinem na czele, masowych zabójstw m. in. w Lesie Katyńskim, w Kalininie (obecnie Twer), Charkowie dokonali funkcjonariusze NKWD.

Przez wiele lat władze sowieckiej Rosji wypierały się odpowiedzialności za mord, obarczając nim III Rzeszę Niemiecką.

Uczniowie ZSCKR wraz z kadrą pedagogiczną uczcili męczeńską śmierć Polaków uroczystym apelem szkolnym. Prowadzący - Paweł Siegel – przybliżył, zwłaszcza uczniom klas pierwszych, kontekst historyczny wydarzenia i szkolną tradycję składania hołdu bohaterom zbrodni katyńskiej.

Przy „Dębach Pamięci”, które poświęcone są: oficerowi zawodowemu Wojska Polskiego Stefanowi Staweckiemu i oficerowi rezerwy Wojska Polskiego Janowi Juraszczykowi, zapłonęły znicze zapalone przez przedstawicieli klas. W atmosferę zadumy i refleksji nad dramatem tamtych dni wprowadziły wszystkich uczennice Ewa Tylus i Karolina Bobkowska recytując teksty poetyckie.

Dyrektor Zespołu pan Jan Mickiewicz przypomniał młodzieży jak cennym darem jest wolność człowieka, a jednocześnie zwrócił uwagę na historię jednostek oraz samotność w chwili zagłady w leśnej mogile. Naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o kartach naszej historii i przekazywanie jej młodemu pokoleniu.

Dziękujemy za przygotowanie młodzieży i oprawę uroczystości pani Joannie Cieleszyńskiej i pani Marcie Śniadowskiej. 

Zmieniony ( Środa, 18 Kwiecień 2018 09:18 )
 
Kętrzyńskie Dni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 12 Kwiecień 2018 20:33

Kętrzyńskim Dniom Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, które odbywały się od 11 do 13 kwietnia, towarzyszyła oferta zajęć dydaktycznych prowadzonych przez kadrę uniwersytecką, konferencje oraz imprezy o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Wśród szkół uczestniczących w programie uroczystości nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.

Grupa uczniów pod opieką pani Joanny Cieleszyńskiej i pani Małgorzaty Sokołowskiej wzięła udział w barwnym korowodzie ulicami Kętrzyna, uczniowie różnych specjalizacji zawodowych mieli też możliwość uczestniczenia w wykładach tematycznych. Podczas podsumowania „Dni UW-M w Kętrzynie” z udziałem przedstawicieli władz miasta, władz powiatu oraz dyrektorów szkół, jako placówka edukująca młodzież w sektorze rolniczym, podpisaliśmy odpowiednie umowy o współpracy, które pozwolą nam na wymianę doświadczeń oraz poszerzenie zaplecza dydaktycznego do nauki zawodu.

Zmieniony ( Wtorek, 17 Kwiecień 2018 11:50 )
 


Strona 1 z 178
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2018 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof