tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności
SU – dziękujemy! PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 19 Październik 2016 11:46

14 października 2016 roku, na apelu z okazji DEN miało miejsce uroczyste przekazanie władzy w ręce nowego Samorządu Uczniowskiego. Karol Siewruk, Monika Banaś oraz Karol Marciniak – czyli „stary samorząd” – podsumowali swoją dwuletnią kadencję i podziękowali opiekunom SU – pani Janinie Faderskiej i pani Monice Nowak wręczając oryginalne koszulki z zabawną dedykacją. Był to bardzo miły gest, panie usłyszały również wiele ciepłych słów od młodzieży w podziękowaniu za swoją pracę.  Opiekunki SU wyróżniły dyplomami i nagrodami aktywnie i twórczo pracujących w SU maturzystów, którzy zakończyli swoją kadencję. Byli to: Karol Siewruk, Monika Banaś, Karol Marciniak, Klaudia Krajewska, Jolanta Benedyczuk, Magdalena Kowalik, Paweł Ptak,  Mateusz Stankiewicz, Krzysztof Misiejuk, Michał Klimowicz. Gratulujemy!

Następnie, wraz z gratulacjami i życzeniami został przekazany symboliczny klucz władzy w ręce nowego SU: Weroniki Deryło, Karoliny Czeczko i Tomasza Chmieleńskiego, oraz opiekunów: pani Małgorzaty Jankielewicz i pani Magdy Jurkiewicz.  To oni teraz będą kreować nowe oblicze Samorządu Uczniowskiego. Powodzenia!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom za wspieranie naszych działań i pomysłów, za dobre słowo i życzliwość.

Karol Siewruk, Monika Banaś, Karol Marciniak

Janina Fąderska, Monika Nowak

 

Zmieniony ( Środa, 19 Październik 2016 12:15 )
 
VIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY NA WARMII I MAZURACH PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 19 Październik 2016 09:55

18 października w świetlicy internatu „Kormoran” odbyło się spotkanie młodzieży klas trzecich i czwartych Technikum z doradcami zawodowymi z Młodzieżowego Centrum Kariery i Powiatowego Urzędu Pracy oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kętrzynie na temat „ Bądź autorem swojej kariery – poznaj nowe wyzwania na rynku pracy”. W przedsięwzięciu uczestniczyło 94 uczniów i kilkoro nauczycieli. Organizatorem i osobą odpowiedzialną za to spotkanie w szkole była pani pedagog Małgorzata Sokołowska.

Podczas spotkania dokonano porównania dawnego modelu linearnego kariery z obecnym modelem zakładającym konieczność zmiany środowisk zawodowych. Podkreślano fakt, że w czasach dzisiejszych nie ma uniwersalnego wzorca kariery gwarantującego ciągłość zatrudnienia w określonej profesji. Istnieje potrzeba indywidualnego postrzegania kapitału kariery,  na który składają się między innymi takie elementy,  jak: wykształcenie formalne, kwalifikacje zdobyte na drodze formalnej i nieformalnej, kompetencje zawodowe itp. Na pytanie, co bierzemy pod uwagę w planowaniu kariery, prowadzący udzielał odpowiedzi, wskazując  na czynniki wewnętrzne i czynniki zewnętrzne, takie jak: świat zawodów, ścieżkę kształcenia i tendencje na rynku pracy. I tu pojawiły się kolejne pytania: Jak i gdzie szukać pracy? Mówiąc o nowoczesnych metodach poszukiwania pracy doradca wyjaśniał, czym jest networking. Poruszył  kwestię korzyści płynących z tej metody, ale również podkreślał potrzebę świadomego kreowania własnego wizerunku. Innym sposobem poszukiwania zatrudnienia są serwisy społecznościowe. Prelegent zwrócił szczególnie uwagę na klika z nich oraz na sposoby korzystania z udogodnień udostępnionych na tych stronach. Ponadto wspomniał o EURES, czyli Międzynarodowych Wirtualnych Targach. W jakim kierunku będziemy się rozwijać, to kolejne pytanie , na które udzielając odpowiedzi doradca mówił o oczekiwaniach pracodawców wobec potencjalnych pracowników . Przedstawił nowe zawody,  jakie powstają w wyniku rozwoju nauki  i techniki, wyjaśniał ich znaczenie.

Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali broszury „Twoja kariera”, które były dopełnieniem poruszonych kwestii. 

Zmieniony ( Środa, 19 Październik 2016 09:57 )
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2016 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 14 Październik 2016 13:55

 

Zmieniony ( Piątek, 14 Październik 2016 14:03 )
 
VI EDYCJA ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 12 Październik 2016 14:08

8 października 2016r. w Restauracji FENIKS w Barcianach odbyła się VI Edycja Święta Pieczonego Ziemniaka. Gwoździem imprezy był konkurs na najlepszą potrawę ziemniaczaną.

Nasza szkoła przygotowała stanowisko, na którym uczennice z klasy III a TŻiUG – Karolina Czeczko i Karolina Bobkowska częstowały gości pyszną babką ziemniaczaną.


Opiekunowie:

 

                 Barbara Degórska i Krystyna Szerszeń 

 

 

 
„STOP AGRESJI W SZKOLE” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 11 Październik 2016 08:44

W środowisku szkolnym liczy się bezpieczeństwo, przyjazna atmosfera między uczniami bez kłótni i przemocy. Kształtowanie postaw wolnych od agresji ważne jest szczególnie dla młodzieży klas pierwszych, która jest na etapie integracji z nowym środowiskiem.

We wrześniu i październiku realizowane były w klasach pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej, warsztaty edukacyjno – profilaktyczne pod hasłem „Stop agresji w szkole”. Młodzież wymieniała poglądy na temat rodzajów i form przemocy, szczególnie tych, jakie występują w szkole. Poznała pojęcie mobbingu i uświadamiała sobie zagrożenia płynące z tego zjawiska. Wspólnie z panią pedagog Małgorzatą Sokołowską uczniowie analizowali cechy ofiary i sprawcy przemocy.

Istotnym elementem warsztatów była nauka asertywnego reagowania w różnych sytuacjach z wykorzystaniem komunikatu typu „Ja”, a także poznanie różnych technik asertywnego zachowania w codziennym życiu.

Zmieniony ( Wtorek, 11 Październik 2016 08:46 )
 


Strona 1 z 124
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2016 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof