tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1382
mod_vvisit_counterWczoraj2025
mod_vvisit_counterTydzień8277
mod_vvisit_counterMiesiąc35064
mod_vvisit_counterWszystkich1487130

On Line

Naszą witrynę przegląda teraz 283 gości 

Czasopocieszacz

WAKACJE ZA
_____________

Kalendarz wydarzeń szkolnych

wrzesień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Linki

Dbaj o zdrowie wybieraj świadomie PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 19 Wrzesień 2014 10:05

17 września w klasach pierwszych została przeprowadzona pierwsza część programu profilaktyki tytoniowej pod hasłem „Dorastaj nie szkodząc sobie. Warsztaty realizowane przez panią pedagog poruszały kwestię zdrowego stylu życia, jak rozumiane jest to pojęcie wśród młodzieży oraz co zaburza ten styl. Uczniowie zgodnie przyznali, że używki, a w przypadku młodzieży palenie papierosów, są najwcześniejszym i najczęstszym czynnikiem zaburzającym zdrowy styl życia. Młodzież szukała odpowiedzi na pytania: jakie są główne przyczyny  palenia papierosów , na jakie straty narażają się osoby palące, jakie zachowania alternatywne można podejmować, które nie zagrażają zdrowiu, a w związku z tym jakie korzyści wynikają z niepalenia. Uczniowie poznali skład dymu tytoniowego, uświadamiając sobie jego trujące oddziaływanie na ludzki organizm. Młodzież pracowała w małych zespołach, prezentując następnie wykonane zadania na forum klasy. Druga część programu przewidziana do realizacji w późniejszym terminie oparta będzie o emisję filmu „Wojny tytoniowe. Zapalimy!”.      

 

 

Zmieniony ( Piątek, 19 Wrzesień 2014 13:10 )
 
Wybory! PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Czwartek, 18 Wrzesień 2014 16:57

 

su

Zmieniony ( Piątek, 19 Wrzesień 2014 09:07 )
 
Ślubowanie najmłodszych mieszkańców internatu. PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Wtorek, 16 Wrzesień 2014 13:02

is

To wyjątkowy dzień i wielkie święto w naszej, internatowej społeczności. Oficjalnie przyjęliśmy do swojego grona grupę pierwszoklasistów, którzy zdecydowali się tu zamieszkać. Od wielu lat nie było ich tylu. W tym roku szkolnym zostało przyjętych aż 41 chłopców i dziewcząt. W tak dużej grupie jest zawsze raźniej i weselej. Wierzymy, że wszyscy oni dotrwają w naszych murach do szczęśliwego ukończenia szkoły.

Pierwsze dni poza rodzinnym domem są zawsze najtrudniejsze, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, nawet do dyscypliny panującej w internacie. Niektórym to nawet dobrze zrobi… Starsi koledzy i koleżanki oraz wychowawcy dokładają wszelkich starań, aby pierwszoklasiści szybko i „bezboleśnie” się zaaklimatyzowali. Temu właśnie mają służyć imprezy integracyjne, takie jak „otrzęsiny” i ślubowanie.

W tym roku zrezygnowaliśmy z tradycyjnej formy „otrzęsin” na rzecz imprezy sportowo rekreacyjnej, połączonej z uroczystym grillem. W czwartek 11 września o godzinie 17.00 na szkolnym boisku stawili się prawie wszyscy mieszkańcy internatu. Po uroczystym powitaniu przez panią kierownik nastąpiło ślubowanie…

My wychowankowie klas pierwszych ślubujemy:

1.     Zawsze postępować tak, aby nie przynieść wstydu naszym wychowawcom.

2.     Szanować osoby dorosłe i wszystkich mieszkańców internatu.

3.     Nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych.

4.     Uczyć się pilnie i rozwijać swoje umiejętności.

5.     Dbać o internat, jak o własny dom.

6.     Wstawać rano bez marudzenia.

7.     Utrzymywać porządek wokół siebie.

8.     Być wesołym i uśmiechać się do ludzi.

A po ślubowaniu odbył się mecz w piłkę nożną chłopców pomiędzy pierwszakami i starszymi mieszkańcami, a także mecz w siatkówkę dziewcząt. I kiedy już wszyscy się zmęczyli, można było zasiąść do uczty przy grillu. Było miło i wesoło. Trochę pogoda zaczęła szwankować, ale nie było najgorzej, gdyż rozgrzewała nas skoczna muzyka. Po sutym posiłku, na zakończenie spotkania, można było przeprowadzić konkurs przeciągania liny w kategorii chłopców i dziewcząt. Wyniki były bardzo wyrównane…

Dziękujemy wszystkim wychowankom za aktywne uczestnictwo w zabawie, a wychowawcom /szczególnie pani Eleonorze Bronakowskiej/ za jej przygotowanie i przeprowadzenie.

Najmłodszym członkom naszej społeczności życzymy sukcesów w szkole i wielu miłych chwil w naszej placówce.

Zmieniony ( Wtorek, 16 Wrzesień 2014 13:13 )
 
Od producenta do konsumenta PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Piątek, 12 Wrzesień 2014 11:39

             W ramach współpracy ZSCKR Karolewo z ARR Oddział w Olsztynie oraz z UW-M w Olsztynie uczniowie tej szkoły odwiedzili 11.09.2014  Katedrę Hodowli Owiec i Kóz Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.

            Tematem zajęć teoretycznych było: „Pozyskiwanie wysokiej jakości produktów owczych i kozich”. W zajęciach wzięło udział 40 uczniów reprezentujących klasy - ITWet., II TAG, 3TR. oraz IVTR.  W programie spotkania było:

1.     Wykład prof. Dr hab. Stanisława Milewskiego na temat „ Wysoka jakość produktów owczych i kozich”.

2.     Zwiedzanie tzw. Laboratorium zwierzęcego przystosowanego dla małych przeżuwaczy z podłoga rusztową i kojcami a także systemu telewizyjnego umożliwiającego obserwowanie behawioru zwierząt.

3.     Degustacja produktów mleczarskich z mleka owczego i koziego (sery, twarogi, kefiry i jogurty) oraz mięsa jagnięcego (klopsiki z mięsa jagnięcego po warmińsku).

Wszystkie punkty programu spotkania w laboratorium zwierząt były ciekawe i interesujące. Jednak największe zainteresowanie wzbudził u uczniów pokaz zwierząt w hali inwentarzowej z unikalną kolekcją w skali 17 raz owiec, w tym rzadko spotykane czterorożne owce św. Jakuba, występujące niegdyś na Warmii tzw. Skuddy, 8 ras kóz m.in. kozy wełniste angorskie, a także lamy, alpaki, i muflony.

owce

Dysponując tak ciekawym obiektem Katedra Hodowli Owiec i Kóz podejmują szereg inicjatyw edukacyjnych. Z takiej oferty korzysta również nasza szkoła, której absolwenci będą w przyszłości potencjalnymi studentami UW-M. Problematyka zajęć dotyczyła również możliwości pozyskania produktów spożywczych o wysokich walorach zdrowotnych a także zaprezentowano produkty mleczarskie pochodzenia owczego i koziego oraz potrawę z mięsa jagnięcego ( klopsiki z mięsa jagnięcego  po warmińsku) .

Uczniowie uczestniczący w tym spotkaniu mieli możliwość degustacji serów, twarogów, oraz klopsików z  mięsa jagnięcego po warmińsku.

Ta inicjatywa jest istotnym aspektem edukacji wprowadzającej do świadomości uczniów właściwe relacje między światem ludzi i zwierząt, ale również dającej im podstawową wiedzę o związku między jakością produktów pochodzenia zwierzęcego a stanem zdrowia własnego organizmu.

W  imieniu własnym, uczniów i  dyrekcji ZSCKR w Karolewie dziękujemy sponsorowi ARR Oddział Terenowy w Olsztynie oraz gospodarzowi spotkania Zakład Bioinżynierii Zwierząt UW-M w Olsztynie.

Zmieniony ( Piątek, 12 Wrzesień 2014 18:04 )
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Czwartek, 11 Wrzesień 2014 08:21

 

n

Zmieniony ( Czwartek, 11 Wrzesień 2014 12:49 )
 


Strona 1 z 59
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2014 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof