tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności
KONKURS GASTRONOMICZNO-JĘZYKOWY PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 30 Marzec 2015 08:06

Dnia 25.03.2015 odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Mrągowie MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GASTRONOMICZNO-JĘZYKOWY.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy IIIA Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – Karolina Hucik i Joanna Buniowska. Zadaniem uczestniczek było przygotowanie zakąski mięsnej i zaprezentowanie jej przed komisją w języku angielskim.

Sporządzenie zakąski nie sprawiało większych trudności, ale wystąpienie przed jury i omówienie zalet potrawy w obcym języku było bardzo stresujące ponieważ w komisji zasiadali Pan Starosta Antoni Karaś, Pani Wicekurator Dorota Anuszkiewicz, nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego oraz szefowie kuchni. Uczniowie prezentujący swoje potrawy bardzo często zapominali słówek i musieli posługiwać się notatkami.

Nasze dziewczyny za udział w konkursie dostały dyplomy i upominki.

Relację przygotowała Grażyna Turzańska-Giebień

 

 
Warsztaty plastyczne w internacie „Kormoran” PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Piątek, 27 Marzec 2015 15:52

19 marca 2015 r. w internacie "Kormoran" odbyły się warsztaty plastyczne z techniki  deocupage,  zorganizowane przez panią Jolantę Sznurkowską. Na tych oto warsztatach pojawił się gość specjalny - pani Joanna Żukowska, która od lat zajmuje się wspomnianą techniką. Technika  deocupage  została przedstawiona w bardzo jasny, prosty i ciekawy sposób. Pani była miła, pokazała nam jak ciekawie można wykonać ozdoby wielkanocne i nie tylko...

  plast

Wiele rzeczy można wykonać w prosty i interesujący sposób przy odrobinie wyobraźni.  Za pomocą pędzla, farb, kleju, serwetek papierowych oraz różnych przedmiotów, takich jak styropianowe jajka można wyczarować piękne ozdoby do domu lub jako prezent dla kogoś bliskiego. Zawsze to coś innego, oryginalnego i własnoręcznie zrobionego. Na zajęciach każdy z uczestników wykonał przynajmniej jedną ozdobę, przy czym wzbogacił się o nowe doświadczenie i wiedzę, którą będzie mógł wykorzystać przy dowolnej okazji. Swoje umiejętności plastyczne zaprezentowały również panie uczestniczące w zajęciach : pani Małgorzata Hrycenko – wicedyrektor ZSCKR oraz pani Teresa Gbur. Przy pomocy techniki deocupage  można ozdobić również różnego rodzaju pudełeczka, kuferki lub inne elementy drewniane i nie tylko. Trwa to chwilę, a daje niesamowity i zaskakujący efekt. Zachęcam do uruchomienia swojej wyobraźni i zabrania się do pracy nad swoimi przyszłymi dziełami, bo to naprawdę bardzo proste, fajne i zabawne. Honorowymi               

   Jolanta Benedyczuk
Zmieniony ( Piątek, 27 Marzec 2015 15:59 )
 
KURS KWALIFIKACYJNY R.3 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 27 Marzec 2015 15:15
Zmieniony ( Piątek, 27 Marzec 2015 15:19 )
 
WSPÓŁPRACA SZKOŁY Z UCZELNIAMI WYŻSZYMI PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 27 Marzec 2015 14:53

27 marca gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Olsztynie z Wydziałem Zamiejscowym w Kętrzynie. Adresatami spotkania była młodzież z klas maturalnych. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu pani dr Małgorzaty Król z zagadnień Prawa.  Wspólnie z prelegentką udzielali odpowiedzi na pytania problemowe takie, jak: Czy nieznajomość prawa zwalnia od odpowiedzialności?, Dlaczego warto znać prawo?, Jakie są atrybuty podmiotowości prawnej osób fizycznych i formy zdolności do czynności prawnej?, Kto może zawierać  umowy?. Młodzież rozwiązywała zadania praktyczne tzw. kazusy,  uwzględniając informacje pozyskane z wykładu. W drugiej części spotkania uczestnicy zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni na rok 2015/2016 oraz otrzymali ulotki ze szczegółowymi informacjami  na temat rekrutacji. 

 

 

 

 
KAROLEWIADA 2015 PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Piątek, 20 Marzec 2015 17:23

 „Karolewiada wiosnę zapowiada!” – ta urocza rymowanka stała się mottem V Karolewiady, która miała miejsce 20 marca, w przeddzień  pierwszego dnia wiosny.  Podążając za myślą Kazimierza Przerwy-Tetmajera, że „nic tak człowieka nie charakteryzuje, jak rodzaj zabawy, której szuka” postanowiliśmy, że nasza zabawa będzie pełna radości, dobrego humoru i zdrowej rywalizacji. W naszym wiosennym szaleństwie rywalizowały trzy bloki przedmiotowe: Żywieniowcy (kolor żółty), Agro – rolnicy  (kolor zielony) i Mechanicy (kolor niebieski).

karol

  Wzorem roku ubiegłego naszą Karolewiadę rozpoczęliśmy od sesji zdjęciowej na placu apelowym. Następnie barwny korowód prowadzony przez Samorząd Uczniowski przemaszerował do sali sportowej Olimpia. Podziwiać można było oryginalne stroje uczestników, transparenty i niezliczone gadżety w trzech wiodących kolorach.

Zmieniony ( Poniedziałek, 23 Marzec 2015 15:10 )
 


Strona 1 z 79
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2015 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof