tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności

SPOT - "Mój świat bez używek"

„GPS – pasza energetyczna, czy białkowa” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 05 Grudzień 2016 16:02

02.12.2016r. 6 chłopców i 3 dziewczęta z klasy II LTF uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się w Biskupcu. Organizatorem spotkania, jak co roku, była firma Sowul & Sowul.

Wysłuchaliśmy bardzo ciekawych wykładów profesora Cezarego Purwina na temat „GPS – pasza energetyczna, czy białkowa” oraz profesora Romana Łyszczarza na temat: „Ocena wartości użytkowej odmian lucerny w czystym siewie i mieszankach z trawami i kończynami” . Dodatkowo mięliśmy możliwość zapoznania się objawami niedoborów  w roślinie mako i mikroelementów oraz  dokarmianiem roślin aminokwasami.  Na koniec Pan Przemysław Sowul zapoznał nas z sytuacją rynkową rolnictwa oraz z tendencjami, jakie już są,  bądź jakie pojawią się w  w najbliższym roku w rolnictwie. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani, późno koło godziny 16 i to w piątek wróciliśmy do domu.

 
Otwarte Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 05 Grudzień 2016 09:34

W sobotę 3 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników z10 klubów: MLKS SOKÓŁ Lubawa. KS BUDOWLANI Olsztyn, LUKS Marcinkowo. LUKS OŁÓW Ryn, LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński, UKS OLIMP Kętrzyn, UKS TECHNIK Łomża, LUKS ISKRA Drogosze, LUKS ORLIK Nawiady oraz gospodarze GLKS ORZEŁ Karolewo. Organizatorami zawodów byli: Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS, ZS CKR w Karolewie oraz GLKS ORZEŁ Karolewo. Głównym koordynatorem był wieloletni działacz sportowy oraz trener zapasów Pan Edward Szypulski. Naszą szkołę reprezentowało trzech zawodników ORŁA – Karol Pompetzki kat 120kg, Maciej Sienkiewicz kat. 100kg oraz Adam Gnatkowski kat 76kg. Jak zawsze bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się Maciek, który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem, przez położenie przeciwników na łopatki. Również dobrze spisali się pozostali zawodnicy. Adam, zajął drugie miejsce natomiast Karol trzecie. Był to ostatni turniej w tym roku. Drużyna ORŁA w sumie zdobyła 15 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych. Drużynowo zajęliśmy I miejsce, drugie WARMIA Lidzbark Warmiński a trzecie BUDOWLANI Olsztyn. Puchary ufundowali:Ryszard Niedzółka - Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, Paweł Bobrowski - Wójt Gminy Kętrzyn oraz Dyrektor ZS CKR w Karolewie Jan Mickiewicz.

 

Krzysztof Kania

 

 

Zmieniony ( Poniedziałek, 05 Grudzień 2016 09:44 )
 
„BIAŁA WSTĄŻKA” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 02 Grudzień 2016 09:23

Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w Ogólnoświatową Kampanię przeciw przemocy wobec kobiet „Biała wstążka” organizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie oraz Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyna.

Na lekcjach wychowawczych uczniowie poznali historię powstania kampanii, cele oraz  hasło przewodnie. W oparciu o przedstawione informacje młodzież podejmowała w klasach dyskusję na temat zasadności tego przedsięwzięcia. Uczniowie z klas pierwszych i drugich wykonali transparenty, które następnie zostały wyeksponowane 01 grudnia w „Białym Marszu” ulicami Kętrzyna, manifestującym sprzeciw wobec przemocy pod hasłem „Kochaj, szanuj, nie krzywdź, nie bij ...” Marsz zakończył się między innymi emisją spotów w kinie „Gwiazda”. Spoty filmowe na temat „Mój świat bez używek”  nagrywane były przez szkoły ponadgimnazjalne. Nasi uczniowie również podjęli się tego zadania i jak się okazało z dobrym efektem. Weronika Deryło, Adam Gnatkowski, Patryk Woźniak, Karol Siewruk, Maciej Sienkiewicz zostali wyróżnieni i nagrodzeni nagrodami rzeczowymi przez Burmistrza, pana Krzysztofa Hećmana. Należy w tym miejscu podziękować naszemu informatykowi, panu Grzegorzowi Kocińskiemu za istotną i nieocenioną pomoc w zakresie technicznym podczas nagrywania spotu.

Kolejnym działaniem w szkole w ramach kampanii były białe wstążeczki, które młodzież z Samorządu Uczniowskiego rozdawała chłopakom i mężczyznom, jako symbol identyfikowania się z akcją. Ponadto w wybranych klasach trzecich i czwartych odbyły się spotkania z funkcjonariuszami policji i koordynatorem ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w rodzinie i przeciwdziałania przemocy przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, panem Krzysztofem Plewnią na temat „Jak bronić się przed przemocą domową”. Prelegenci mówili o rodzajach przemocy występującej w rodzinie, o tym co robić, jeśli doświadcza się przemocy, gdzie szukać pomocy, a także jak pomóc, gdy jesteśmy mimowolnymi świadkami przemocy.  

28 listopada  uczniowie z wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w przeprowadzonym na sali gimnastycznej spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Zastępca komendanta policji podinspektor Marcin Piechota metodami słownymi i wizualnymi poruszył kwestie przemocy występującej w różnych sferach życia, łącząc ją z zagadnieniem o  odpowiedzialności prawnej. Policyjny instruktor udzielił uczniom instruktażu technik samoobrony.

 

Całością przedsięwzięć w szkole koordynowała pani pedagog Małgorzata Sokołowska.

 
Andrzejki w internacie! PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 05 Grudzień 2016 15:58

ANDRZEJKI wywodzą się z tradycji ludowej pielęgnowanej od dawnych czasów i przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten wieczór miał moc magiczną, wierzono, że Św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pannom i za sprawą znaków - wróżb podpowiada kiedy wyjdą za mąż, kim będzie przyszły wybranek, jak go znaleźć. Andrzejki obchodzimy co roku w nocy z 29.11. na 30.11, czyli w Wigilię dnia Św. Andrzeja.

To Święto znane od wieków w Polsce mające długą tradycję. Dawniej w wieczór andrzejkowy panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż, wróżyły. Dziś to się zmieniło, a zabawy andrzejkowe skupiają i mężczyzn i kobiety. Jednak zwyczaj wróżenia pozostał, co więcej dawne wróżby odeszły w niepamięć, a na ich miejsce pojawiły się nowe.

Święty Andrzej Apostoł jest patronem Szkocji i to tam ostatni dzień końca listopada jest świętowany najhuczniej.

30 listopada 2016r. w Internacie „Kormoran” odbył się „Wieczór Andrzejkowy” zorganizowany przez wychowanków Gr. I pod opieką wychowawcy  Barbary Mazurowskiej.

Młodzież przygotowała skecz pt. „Wywiadówka” podczas ,którego wszyscy dobrze się bawili.

Po przedstawieniu młodzież rozpoczęła wróżby i przepowiednie : wróżenie przyszłości z kart, rzucanie pieniążkiem trafiając do miski, lanie wosku, wróżenie z serca, kto zostanie wybrankiem, wróżba „mowa kwiatów „ oraz wiele innych.

Następnie przy muzyce i słodkim poczęstunku , wychowankowie spędzili dalszą część wieczoru.

Składam serdeczne podziękowania wychowankom z Gr.I – I TMR mieszkającym w internacie za przygotowanie  uroczystości oraz przedstawienia .

Dziękuję Kindze Pielach, Karolinie Czeczko za prowadzenie wieczoru oraz Marcelinie Ludwiczak za uwiecznienie uroczystości na zdjęciach.

Barbara Mazurowska

 

 
"Andrzeju , Andrzeju.... PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 05 Grudzień 2016 09:30

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Data Andrzejek wypada zazwyczaj początku Adwentu. Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki związków damsko-męskich. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy.

W ZSCKR w Karolewie młodzież z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Małgorzata Jankielewicz przygotowała  "ciastka z wróżbą". Wypiekami słodkich upominków zajęli się uczniowie z klasy II A TŻiUG: Daria Dukszta, Andżelika Andrzejewska i Rafał Popowski. Każdy mógł kupić wróżbę swojej przyszłości...

Słodkie rogaliki wśród społeczności szkolnej sprzedawali: Paweł Ptak z IV A TŻiUG, Martyna Kręciewska -III A TŻiUG, Aleksandra Popielarz - IEZ.

                              Niech spełniają  się wasze życzenia.......

 

 


Strona 1 z 131
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2016 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof