tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności
Bibliowieści Nr 2(7)/2014 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 22 Październik 2014 13:27

Kliknij na obrazek aby pobrać na dysk lokalny

 

Zmieniony ( Środa, 22 Październik 2014 13:43 )
 
Wystawa plakatów z okazji „Tygodnia Chleba” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 21 Październik 2014 18:29
Zmieniony ( Wtorek, 21 Październik 2014 18:38 )
 
Karolewska szkoła w programie TVP Olsztyn "Ekologiczny Kętrzyn" PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 21 Październik 2014 11:13
 
 
Zwycięstwo naszej szkoły podczas Ogólnopolskich Dożynek Szkół Rolniczych 2014 w Pułtusku PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 17 Październik 2014 15:03

   

W dniach 11-12 października 2014 r. na terenie Domu Polonii w Pułtusku odbyły się Dożynki 2014 pt.: „Promocja projektów realizowanych  w ramach podejścia Leader: współpraca szkół rolniczych i LGD – uroczystości dożynkowe wydarzeniem kulturalnym regionu”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Zborowski z III b TŻiUG oraz Maciej Zwierkowski z III a TŻiUG pod opieką pań: Małgorzaty Jankielewicz i Krystyny Szerszeń. Powiat kętrzyński promowali przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania  Barcja.

Przedstawiciele 45 szkół rolniczych podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozłożyli swoje barwne stoiska z wieńcami i mnóstwem potraw regionalnych w Namiocie Bankietowym oraz Sali Maneż.

Obchody Dożynek rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice. Podczas oficjalnego otwarcia ogłoszony został konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy z elementami PROW.

Pan Dyrektor Ryszard Kawczyński wręczył Panu Ministrowi Tadeuszowi Nalewajkowi  Statuetkę „Złoty Kłos”, przyznaną za troskę o modernizację bazy dydaktycznej, rozwój intelektualny ucznia i poziom kształcenia zawodowego.

Największe zainteresowanie tłumów zwiedzających wzbudzał nasz wieniec – ciągnik. Nic dziwnego, że Komisja Konkursowa przyznała naszej szkole I miejsce. II miejsce zdobył wieniec ZSCKR z Golądkowa, III miejsce wieniec ZSCKR z Dobrocina.

Dożynki 2014 były świetną okazją do promocji różnych regionów Polski, a dla zwiedzających ciekawym wydarzeniem kulturalnym.

 

Krystyna Szerszeń

Zmieniony ( Wtorek, 21 Październik 2014 08:22 )
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014 PDF Drukuj Email
Wpisał KL   
Wtorek, 14 Październik 2014 15:28

 „Kto widział jak zmieniała się Polska w ciągu ostatniego tysiąclecia?

Komu udało się zwiedzić 350 zabytków bez ruszania się z miejsca ?

Kto uśmiecha się na myśl o czytaniu Makbeta czy  Kochanowskiego?

Kto policzy i doda wszystkie pierwiastki i liczby niewymierne?”

 

To nauczyciele-

zwyczajni a nieprzeciętni, skromni  ale wytrwali  i cierpliwi wobec  uczniów.

Dzień Edukacji Narodowej w ZSCKR im. gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie miał wyjątkowy charakter.

14 października wychowawcy klas wraz z uczniami, społeczność szkoły i zaproszeni goście, zebrali się pod Pomnikiem „łączności pokoleń”, by wspólnie uczcić pamięć nauczycieli pracujących przez lata w karolewskiej szkole. Pomnik znajduje się  przy budynku szkolnym Centrum. Symboliczne kwiaty złożone przez Dyrektora Zespołu pana Ryszarda Kawczyńskiego oraz znicze zapalone przez delegacje klas, podkreśliły sens i trwałość pracy pedagogów. Następnie wszyscy udali się do szkolnej sali Olimpii, gdzie odbył się apel.

Reprezentanci braci uczniowskiej - Dominka Jachimczyk i Karol Szczepura z klasy III TR/AK, byli przewodnikami uroczystości. To oni skierowali życzenia do nauczycieli i wychowawców.

W tym roku szkolnym, włączając się w akcję: „Roku Czytania Epopei Narodowej”, apel rozpoczęto  od czytania fragmentu „Pana Tadeusza”- Księgi I Gospodarstwo. Tematem były zasady wychowania według Sędziego, które są uniwersalne. Lektorem fragmentu dzieła - pani Magda Jurkiewicz.

Refleksji  i przemyśleń dla zgromadzonych dostarczyły słowa wystąpienia Dyrektor Zespołu pana Ryszarda Kawczyńskiego, który wskazał na mądrą i piękną drogę życia, którą niesie za sobą praca nauczyciela. Niezłomność i trwałość pracy jest oparta na wiedzy i doświadczeniu, często niewspółmiernym ze współczesnym, komercyjnym sukcesem.

Nie zabrakło również życzeń od organu prowadzącego szkołę- MRiRW oraz wiceministra Janusza Piechocińskiego.

Ważnym akcentem uroczystości było wyróżnienie i nagrodzenie nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

Tradycją uroczystości  Dnia Edukacji w naszej  szkole jest przeprowadzanie Plebiscytu Super Belfra, który zawsze ogłasza Samorząd Uczniowski i gazetka „Szkolne Newsy”.

DEN

Zmieniony ( Środa, 15 Październik 2014 11:30 )
 


Strona 1 z 64
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2014 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof