tmr.jpg
tak.jpg
tr.jpg
tzigd.jpg
ta.jpg
zszk.jpg
zszm.jpg
sz1.jpg
Motto: "uczymy się dla życia, a nie dla szkoły" - Seneka
Aktualności

Film promocyjny

Bal studniówkowy klas maturalnych PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 27 Styczeń 2016 12:09

 "Piękno naszego życia jest prawdą o nas samych ..." 

Wszyscy cenimy dobro i mądrość,  ale pragniemy też dzielić się ze sobą  radością i uszczęśliwiać innych.

Tak stało się zimowego  wieczoru  23 stycznia 2016 roku, w domu bankietowym "Finezja" na balu studniówkowym uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im . gen. Franciszka Kamińskiego  w Karolewie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Dyrektor Zespołu Ryszard Kawczyński, Pan wicedyrektor Dariusz Chomka zaproszeni nauczyciele i goście towarzyszący uczniom.

Gospodarzami wieczoru byli wychowawcy klas: Pani Barbara  Degórska  wraz z klasą IV B Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Pani Katarzyna  Kłek i klasa IV A Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Pani Magda Jurkiewicz i klasa  IV Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Rolniczego, Pani Ewa Wereda  i wychowankowie  IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Bal studniówkowy to moment szczególny, to przedsmak przed drogą  poznawania życia. Zwieńczeniem ciężkiej pracy nauczycieli i maturzystów są matury. Tego wieczoru jednak wytańczono młodość a życzenia i podziękowania płynęły z serca i radości. Dyrektorów i wychowawców uhonorowano kwiatami. Pan dyrektor Ryszard Kawczyński rozpoczął bal i wzniósł toast.

Młodzież zatańczyła staropolski taniec Polonez. Nasze koleżanki i koledzy przemienieni w dystyngowanych tancerzy, wykonali figury kłaniania się symbolicznym zasadom i wartościom, które trwają z pokolenia na pokolenie. Układ taneczny przygotowano pod czujnym okiem Pani Katarzyny Rejent. Po wyśmienitej kolacji naszedł czas na wspólne spotkanie na parkiecie tanecznym. Wszyscy w korowodzie skocznej muzyki, przeszli przez symboliczną liczbę "sto". Integracji uczestników służył taniec "kaczuchy" oraz Polka- Belgijka pod przewodnictwem Pani Katarzyny Rejent. Czuwający nad oprawą muzyczną uroczystości DJ nagradzał najbardziej aktywnych uczestników zabawy i spełniał życzenia i dedykacje muzyczne. Wzruszenia i radości dostarczył również odtańczony Polonez , ale tym razem przez wszystkich uczestników balu. Korowód prowadził Pan dyrektor Ryszard Kawczyński.  Tancerze reprezentowali symboliczne dwa  pokolenia, oddające sobie szacunek w ukłonach. Uroczystość  była dynamiczna i pełna dobrej zabawy. Również ,zgodnie z tradycją wieczoru, na salę przed północą wjechały słodkie  torty. Zabawa trwała do "białego rana" w kulturalnej atmosferze.

Dziękujemy wychowawcom za pomoc w organizacji uroczystości i opiekę nad uczestnikami, dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie słodkich wypieków. Składamy podziękowania Państwu Woźniakom za współpracę przy organizacji balu. 

Zmieniony ( Wtorek, 09 Luty 2016 09:34 )
 
Przeżył „Lalkę”! PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 22 Styczeń 2016 15:58

   Po co brnąć przez kilkutomową „Lalkę” B. Prusa lub zagłębiać się w lekturze „Zbrodni i kary” F. Dostojewskiego, skoro można bez zbędnego wysiłku i w znacznie krótszym czasie obejrzeć film, przeczytać streszczenie lub nie zrobić nic. Naukowcy zgodnie twierdzą, że czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała: rozwija wyobraźnię, pogłębia wiedzę, pomaga w rozumieniu otaczającego nas świata, rozwija zasób słownictwa i umiejętność wysławiania się. Dzięki książkom uczymy się, podróżujemy, ubogacamy własne życie. Dlaczego więc coraz mniej młodych ludzi podejmuje się wysiłku rozwijania siebie poprzez czytanie?

  

 

Zmieniony ( Piątek, 22 Styczeń 2016 16:00 )
 
KONKURS PLASTYCZNY „NIE DAJ SZANSY AIDS” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 21 Styczeń 2016 15:30

21 stycznia 2015 r. został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny dla wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem  „Nie daj szansy AIDS”. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna przy współpracy Starostwa Powiatowego w Kętrzynie.

Celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych o jednostce chorobowej AIDS, a tym samym ograniczenie liczby osób zakażonych wisusem HIV , propagowanie zachowań sprzyjających uniknięciu zakażenia HIV i STD oraz kształtowanie tolerancji wobec osób zakażonych. 

W konkursie wzięło udział pięć naszych uczennic pod opieka pedagoga, pani Małgorzaty Sokołowskiej:

1.  Angelika Andrzejewska z  Ia TZIUG;

2.  Aleksandra Syrzysko z III TAG;

3.  Joanna Jakubiec z IV a TŻIUG;

4.  Anna Kordecka z IV a TŻIUG;

5.  Dominika Kwiatkowska III TAK;

Plakaty uczennic Dominiki Kwiatkowskiej i Aleksandry Syrzysko zostały wyróżnione i nagrodzone upominkami rzeczowymi. Z wykonanych prac plastycznych wszystkich uczestników konkursu zostanie zorganizowana wystawa w sali konferencyjnej w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kętrzynie. 

 

Zmieniony ( Czwartek, 21 Styczeń 2016 15:32 )
 
XIX Festiwal Jasełek w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 21 Styczeń 2016 15:25

 

 

Zmieniony ( Czwartek, 21 Styczeń 2016 15:28 )
 
"Warto być Mikołajem" PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 21 Styczeń 2016 14:59

 

Zmieniony ( Czwartek, 21 Styczeń 2016 15:04 )
 


Strona 1 z 104
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej
    Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki był gościem specjalnym XII Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, które odbywało się w Augustowie.
  • Polagra-Food
    Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.
  • Zaproszenie na konferencję
Copyright © 2016 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Administrator: Lubasiński Krzysztof